Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rozpoczęły się ferie zimowe w Łodzi. Jak spędzić wolny czas w mieście? Półkolonie czy zajęcia sportowe? A może jedno i drugie?

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Poniedziałek 29 stycznia 2024 jest pierwszym dniem ferii zimowych w Łodzi i województwie łódzkim. Dla uczniów wszystkich typów szkół jest to czas beztroskiej zabawy i odpoczynku od codziennych obowiązków i nauki. Nie wszyscy mają szanse wyjechać, ale wszyscy mogą skorzystać z oferty, jaką na ten czas przygotowało miasto.

Półkolonie w szkołach - są jeszcze wolne miejsca!

Uczniowie cieszą się z przerwy w nauce. W Łodzi i województwie łódzkim zaczęły się właśnie ferie zimowe. Potrwają dwa tygodnie - od 29 stycznia do 11 lutego br. Dla tych, którzy nie wyjechali, miasto ma wiele propozycji. Wyjątkowo duża jest pula miejsc na półkoloniach w szkołach i centrach zajęć pozaszkolnych - 5 tysięcy. Nie wszystkie zostały zajęte.
- Na pierwszy turnus mamy przygotowanych 90 miejsc, a zapisanych dzieci - 70 - mówiła w tygodniu poprzedzającym ferie Aneta Stankiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 152. - Na drugim turnusie w następnym tygodniu na razie mamy 40 zgłoszeń. Tak więc możemy jeszcze przyjąć chętnych.
Wolne miejsca były także w szkołach podstawowych numer: 1, 4, 5, 10, 46, 70, 79, 111, 113, 125, 139, 149, 158, 160, 170, 174, 199, 205, 177, Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2, Schronisku Młodzieżowym.

Aby zapisać dziecko rodzice lub opiekunowie muszą po prostu przyjść i wypełnić dokumenty oraz uiścić opłatę.
Wszystkie informacje wraz z listą organizatorów znajduje się na stronie lodz.pl/zima. Warto najpierw zadzwonić, aby upewnić się czy w danej placówce jeszcze są miejsca wolne, bo ich liczba może ulegać zmianie.

Przypominamy, że szkoły i placówki edukacyjne organizują półkolonie w opcji standardowej i w opcji rozszerzonej z wykorzystaniem infrastruktury sportowej oraz przy udziale dodatkowych instruktorów i animatorów.
Organizatorzy wypoczynku pobierają opłatę za pobyt dziecka w wysokości:

  • 40 zł za jeden dzień pobytu uczestnika na półkoloniach – opcja standardowa (200 złotych za turnus)
  • 60 zł za jeden dzień pobytu uczestnika na półkoloniach – opcja rozszerzona (300 złotych za turnus)

W przypadku rezygnacji z udziału dziecka w półkoloniach oraz zwrotu kosztów należy skontaktować się bezpośrednio z Organizatorem Wypoczynku (szkołą/placówką) za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonicznie lub osobiście najpóźniej na 3 dni robocze przed rozpoczęciem turnusu. Po tym terminie, a także po rozpoczęciu turnusu nie będzie już możliwości zwrotu kosztów za nieobecność dziecka.
Co obejmuje cena?
W ramach organizowanych półkolonii uczestnicy:

  • objęci są opieką wychowawców w godz.: 7.00-17.00
  • mają zapewnione wyżywienie tj.: II śniadanie, obiad i podwieczorek
  • uczestniczą w zajęcia realizowanych na terenie placówki i poza nią
  • zajęcia edukacyjne i sportowe realizowane na terenie szkoły z wykorzystaniem dostępnej infrastruktury (np. boisko, sala gimnastyczna, pracownia informatyczna)
  • zajęcia kulturalne, rozrywkowe, sportowe i artystyczne realizowane poza obiektem jednostki
  • w placówkach pracy pozaszkolnej oraz w szkołach z pływalniami uczestniczą w zajęciach specjalistycznych zgodnych z profilem danej szkoły lub placówki z wykorzystaniem specjalistycznych pracowni, realizowane przy udziale instruktorów i animatorów, trenerów.

Ferie z MOSiR
Nauka jazdy na łyżwach
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi organizuje naukę jazdy na łyżwach dla młodzieży w wieku 14 - 18 lat. Zajęcia zaplanowano na 30 i 31 stycznia oraz 5, 6 i 7 lutego w godz. 10 - 11.
Wystarczy kupić bilet wstępu na lodowisko oraz - jeśli ktoś nie ma swoich - odpłatnie wypożyczyć łyżwy. Sama nauka jest bezpłatna.
Lodowiska "Bombonierka" przy ul. Stefanowskiego 28 i "Retkinia" przy ul. ks. Popiełuszki 13B organizują w ferie ślizgawki od wtorku do niedzieli w godz. 11.30, 13.15, 15, 16.45, 18.30.

Mam talent do sportu
Są jeszcze wolne miejsca na zajęcia z cyklu "Mam talent do sportu", które będą organizowane w hali sportowej przy ul. Małachowskiego w pierwszym tygodniu ferii od poniedziałku do czwartku. W programie znalazły się zabawy z piłkami, slalomy, ćwiczenia z utrzymania równowagi, rzuty do celu.

Balet dla najmłodszych
Zajęcia baletowe dla dzieci w wieku 4-8 lat organizowane są w sali przy pływalni Wodny Raj. Są jeszcze wolne miejsca dla zainteresowanych w drugim tygodniu ferii.

Piłka wodna
Na pływalni Wodny Raj można rozpocząć naukę gry w piłkę wodną pod okiem trenerów. Zapisy pod tel.: 507 873 640

E-sport, czyli "Chilluj z Bombą"
W ofercie Bombonierki - oprócz ślizgawek - znalazło się coś zupełnie nowego dla entuzjastów e-sportu. W sali multimedialnej można można grać w gry komputerowe, sprawdzić się w rywalizacji m.in. w grach takich jak FIFA.

Tenis stołowy
Można zapisać się do Akademii Asów, czyli na zajęcia zajęcia tenisa stołowego. Głównym celem jest nauka techniki grania, ale też koordynacji ruchowej i poprawa ogólnej kondycji fizycznej. Treningi będą odbywać się w hali sportowej przy ul. Małachowskiego codziennie z wyjątkiem piątków w trzech turach.
UWAGA! Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy pod nr tel. 536 - 777 - 610, a są prowadzone codziennie w godz. 10 - 14.

- Zależy nam na tym, żeby ten wolny czas od nauki młodzież z Łodzi mogła poświęcić na rozwój swoich pasji i zainteresowań. Chcemy zapewnić im jak najwięcej wartościowych, bezpłatnych atrakcji tej zimy. Mam nadzieję, że ci, którzy jeszcze nie mają planów na te dwa tygodnie, wybiorą cos z naszej bogatej oferty i spędzą najbliższe dwa tygodnie aktywnie – mówi Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent Łodzi.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki