Rozwój Katowice - PGE GKS Bełchatów 2:1. Nasza drużyna została zdegradowana [ZDJĘCIA]

Drużyna PGE GKS Bełchatów przegrała z Rozwojem Katowice 1:2 w meczu 33. kolejki 1. Ligi. To oznacza spadek do 2. Ligi.

W 27 minucie GKS ruszył z kontrą. Po raz kolejny aktywny Wroński zszedł do prawego skrzydła i zagrał w pole karne do Ploja. Ten nie pozostawił Solińskiemu złudzeń pokonując go precyzyjnym strzałem głową.

Nie trzeba było posiadać umiejętności jasnowidzenia, by przekonać się, że dwie najsłabsze drużyny ligi nie zapewnią wielkich emocji. Przy Bukowej przeważał Rozwój, ale to przyjezdni prowadzą od 28. minuty po golu Ploja. Poza tym na boisku sporo niedokładności i boiskowej przypadkowości. Czekamy na drugie 45. minut spotkania przy Bukowej.

W 65 minucie wydawało się, że nic nie wyrwie nas z tego kilkuminutowego marazmu. GKS zaatakował, ale Szatan przerwał akcję. Rozwój ruszył z kontrą, a konkretnie Kun, który zagrał wzdłuż bramki do kapitana Rozwoju i mamy wyrównanie!

Na pięć minut przed końcem Wróbel minął rywala, huknął mocno, ale Krakowiak odbił piłkę. Do tej dopadł Nowak, który strzelił mocno i trafił do siatki rywali.

Bełchatowianie przegrali i spadli z pierwszej ligi.

Wydarzenia tygodnia w Łódzkiem. Przegląd wydarzeń 23 - 29 maja 2016 roku