RTS Widzew Łódź - TMRF Widzew Łódź 5:0 [ZDJĘCIA]

Paulina Szczerkowska
W sobotę (16 stycznia) widzewiacy rozegrali pierwszy sparing podczas przygotowań do rundy wiosennej. Ich rywalem był zespół złożony z kibiców łódzkiej drużyny, TMRF Widzew. Widzewskie "derby" zakończyły się zwycięstwem RTS-u 5:0.

Mecz został podzielony na 3 tercje po 35 minut każda. To dlatego, że trener Widzewa Marcin Płuska chciał przetestować jak największą liczbę zawodników. Na każdą część meczu wybiegała inna jedenastka. - Wynik był dzisiaj sprawą drugorzędną. Tym sparingiem zakończyliśmy mikrocykl treningowy - mówił szkoleniowiec łodzian.

Początek spotkania mógł zaskakiwać, bo zawodnicy A-klasowego TMRF-u niczym nie odstawali od czwartoligowców. Dwa razy stawali oko w oko z Konradem Reszką, ale brakowało im skuteczności. Swoją szansę wykorzystał za to Adrian Kralkowski, który w 11 minucie otworzył wynik spotkania. Po wyrównanej grze 1:0 prowadził RTS.

Dużo lepiej było w drugiej tercji, kiedy na boisko wybiegł najsilniejszy widzewski skład. Wtedy padły trzy gole, ale mogło być ich więcej. Wiele świetnych okazji zawodnicy Widzewa zmarnowali. Do bramki udało się trafić sprowadzonemu z Pelikana Łowicz Danielowi Bończakowi, Kamilowi Bartosiewiczowi z Bzury Chodaków i Adrianowi Budce.

W trzeciej części gry wynik na 5:0 ustalił Konrad Puchalski. Jak swoich podopiecznych ocenił trener Marcin Płuska?

- W pierwszej tercji nieźle zagrał Kamil Bartos, a w drugiej praktycznie cała drużyna grała bardzo dobrze. W trzeciej mieliśmy sytuacje, ale piłka długo nie chciała wpaść do bramki TMRF-u. Warunki były ciężkie, ale to pozwoliło nam ocenić, jaką techniką dysponują zawodnicy. Na śniegu było widać komu piłka nie przeszkadza w grze - komentował

Za tydzień widzewiacy zagrają kolejny sparing. Tym razem rywalem będzie Żyrardowianka Żyrardów. Na pewno nie zobaczymy w nim testowanych dziś Kamila Mazurkiewicza, Jakuba Kołodziejczyka, Michała Kaczmarka i Przemysława Ibusza. Tym zawodnikom trener dziś podziękował. Drugą szansę do zaprezentowania swoich możliwości dostaną za to Bułgarzy. - I Daniel Shmedin i Milen Tanev zagrali dziś nieźle. Chcemy przetrzymać ich do następnej soboty, żeby zagrali z Żyrardowianką. Potem podejmiemy decyzję co do ich przyszłości w Widzewie - mówił Płuska. Z drużyną nadal będzie trenował także Sebastian Kaczyński.

RTS Widzew Łódź - TMRF Widzew Łódź 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Gole: Kralkowski (11.), Bończak (60.), Bartosiewicz (65.), Budka (69.), Puchalski (100.)

RTS Widzew I tercja: Reszka - Bartos, Polit, Czaplarski, Dybiec - Kaczmarek, Kołodziejczyk, Wielgus, Kralkowski - Marcioch - Pieńkowski.

RTS Widzew II tercja: Sokołowicz - Tlaga, Rodak, Bargieł, Gromek - Budka, Bończak, Tanev, Bartosiewicz - Zawodziński - Kowalczyk.

RTS Widzew III tercja: Reszka (Sokołowicz) - Mielczarek, Fornalczyk, Mazurkiewicz, Szmedin - Strus, Dudała, Puchalski - Bondara - Pochyba.