RTS Widzew Łódź - TMRF Widzew Łódź 5:3 [WYNIK, RELACJA]

Paulina Szczerkowska
Jarosław Kosmatka
W czwartek (10 września) odbyły się drugie w historii „widzewskie derby”, czyli mecz między RTS Widzew, a TMRF Widzew. Drużyny rozegrały ze sobą mecz sparingowy w ramach treningu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:3 (1:2) dla czwartoligowców.

Pierwszy raz drużyny Widzewa zagrały ze sobą w czasie okresu przygotowawczego do sezonu. Wtedy zdecydowanie lepszy okazał się RTS, który wygrał z kibicowską drużyną aż 6:0. Spotkanie rozegrane w czwartek było o wiele bardziej wyrównane, a po pierwszej połowie można było nawet spodziewać się niespodzianki.

Od pierwszych minut meczu to zawodnicy TMRF prezentowali się lepiej. Byli szybsi, grali z większym zaangażowaniem i stwarzali sobie sytuacje bramkowe. Prowadzenie objęli w 20 minucie, za sprawą strzału Marka Krawczyka. Wcześniej świetne okazje marnowali jeszcze Paciorkowski i wcześniej wspomniany Krawczyk. Strata gola nieco rozbudziła czwartoligowców, którzy wyrównali już po 9 minutach. W pole karne dośrodkowywał Puchalski, a piłkę w siatce umieścił Mariusz Rachubiński. Chwilę później kapitan łodzian miał kolejną świetną sytuację. Silnie uderzył z okolic 25 metra, ale piłka trafiła tylko w poprzeczkę. Pod koniec pierwszej części gry zawodnikom TMRF udało się wyjść na prowadzenie. Duży udział w strzelonym golu miał bramkarz RTS-u, Konrad Reszka. Golkiper wypuścił piłkę z rąk, a w polu karnym przytomnie zareagował Kacprzak. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 2:1 dla zespołu kibiców, który na co dzień występuje w A-Klasie.

Druga część gry przebiegała już jednak pod dyktando czwartoligowców. Chwilę po gwizdku sędziego piłkę w siatce strzałem głową umieścił Kamil Bartos. Po chwili było już 4:2, a bramki dla RTS strzelali Okachi i Pietras. Ambitni zawodnicy TMRF nie mieli jednak zamiaru się poddawać. W 61 minucie gry do piłki dopadł Radosław Kacprzak i mocnym strzałem daleko zza pola karnego umieścił piłkę w siatce. Był to najbardziej efektowny, choć jeszcze nie ostatni, gol w tym meczu. W końcówce (spotkanie trwało 2x30 minut) wynik na 5:2 ustalił Nikodem Kasperczak, który trafił do bramki z ostrego kąta.

Zawodnicy z A-Klasy sprawili w tym sparingu sporo problemów czwartoligowcom. Być może miał na to wpływ mecz Pucharu Polski, rozegrany w środę (9 września) w Brzezinach. Teraz widzewiacy mają więcej czasu na regenerację. Ich sobotnie spotkanie z Polonią Piotrków Trybunalski zostało bowiem przełożone na październik.

Składy:
RTS Widzew Łódź: Reszka (36, Sokołowicz), Świątkiewicz (36, Pietras), Maczurek, Dudała (49, Gradecki), Puchalski, Kozieł (36, Bartos), Okachi, Rachubiński, Majerz (36, Gilarski), Pieńkowski (36, Czaplarski), Kasperczak.

TMRF Widzew Łódź: Wojda (36, Kurak), Pecyna (50, Balcerek), Miśkiewicz (56, Bińkowski), Bielecki, Kałka, Siuda (46, Piekielny), Stolarek, Ślazki (54, Majkel Krawczyk), Paciorkowski (36, Durys), Kacprzak, Marek Krawczyk (36, Lisowski).