RTS Widzew Łódź - Zjednoczeni Gmina Bełchatów [NA ŻYWO]

Paulina Szczerkowska
RTS WIDZEW ŁÓDŹ, ZJEDNOCZENI GMINA BEŁCHATÓW , NA ŻYWO, RELACJA LIVE, WIDZEW ŁÓDŹ Łukasz Kasprzak/archiwum
Widzewiacy nie przedłużyli swojej imponującej serii i w meczu ze Zjednoczonymi Bełchatów Zremisowali 1:1 (1:0). Dla Widzewa bramkę strzelił Patryk Strus, natomiast na remis wynik ustalił Kamil Kowalczyk. Łodzianie nadal pozostają liderem IV ligi łódzkiej, ale ich przewaga nad drugim w tabeli KS Paradyż stopniała do 5 punktów.

Kolejne spotkanie widzewiacy rozegrają dopiero za tydzień. 1 czerwca o godz. 18 zagrają w Rawie Mazowieckiej z tamtejszą Mazovią. Tych, którzy nie będą się mogli wybrać do Rawy, zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania.

Widzew oczywiście nadal zostaje liderem IV ligi łódzkiej, choć swój mecz wygrał drugi w tabeli KS Paradyż. Przewaga łodzian nad drugim miejscem stopniała dziś do 5 punktów.

93' Sędzia gwiżdże po raz ostatni i kończy się fantastyczna seria zwycięstw Widzewa. Po pełnym walki meczu łodzianie zremisowali 1:1 ze Zjednoczonymi Bełchatów. Bramkę dla Widzewa strzelił Patryk Strus, natomiast wynik wyrównał Kamil Kowalczyk z Bełchatowa.

93' Na koniec jeszcze łodzianie mieli jeszcze rzut wolny i róg, ale żadnej z tych sytuacji nie udało się zamienić na gola.

92' Głową próbował strzelać Przemysław Rodak, jednak piłka przeszła obok słupka. Zawodnicy do końca walczą o zwycięstwo!

90' Jeszcze jeden róg dla widzewiaków, ale znów akcji nie udaje się zamienić na bramkę. Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

88' Jeszcze jedna dobra akcja Widzewa i znów nic z tego. Centrował Adrian Budka, a strzelać próbowali Daniel Bończak i Kacper Bargieł.

87' Wolny dla widzewiaków tuż przed polem karnym. Bezpośrednio próbował strzelać Michał Czaplarski, ale piłkę z trudem odbił Paprocki.

85' Coraz bardziej nerwowo na stadionie SMS-u. Żółte karki oglądają Kamil Tlaga i Piotr Gołuch.

81' Ależ precyzyjny strzał głową oddał teraz Michał Czaplarski. Piłka leciała idealnie pod poprzeczkę, ale znów dobrze, choć z trudem interweniował Paprocki.

80' Z okolic 25 metra próbował zaskoczyć bramkarza Patryk Strus, ale Kamil Paprocki był na posterunku. Wciąż 1:1 przy Milionowej i tylko 10 minut do końca.

78' Zmiana w zespole gości. Mateusz Wroński schodzi z boiska, zastępuje go Piotr Gołuch.

77' Łodzianie zbyt długo "bawili się" w polu karnym Zjednoczonych i ostatecznie podali jeden raz za dużo. Przez to świetna okazja przeszła koło nosa, bo strzał na bramkę Okachiego był zdecydowanie za lekki.

74' Kolejna groźna akcja Zjednocznych i znów głównym bohaterem Kamil Kowalczyk. Tym razem piłkę zdołał jednak złapać Michał Sokołowicz.

70' Przemysław Rodak do Roberta Kowalczyka, ale szybsi byli goście i zagrożenia nie ma.

69' Przed zawodnikami jest jeszcze jednak ponad 20 minut gry, więc wynik może się zmienić.

66'**1:1 na stadionie SMS-u. Goście strzelili zupełnie niespodziewanego gola. Strzelcem wyrównującej bramki jest Kamil Kowalczyk. **

63' Zmiany w obu zespołach. W Widzewie Daniel Bończak zastępuje Bartka Gromka, natomiast u Zjednoczonych Andrzej Dolot wchodzi za Michała Łągiewczyka.

62' Po rzucie wolnym szansę mieli widzewiacy, ale Przemysław Rodak, do którego podawał Adrian Budka, znajdował się na pozycji spalonej.

61' Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka, dla Adama Kajdanka, kapitana Zjednoczonych. Goście przez pół godziny będą grali w dziesiątkę!

60' Zmiana w Widzewie. Kamila Bartosa zastępuje Robert Kowalczyk.

57' Rzut wolny w wykonaniu Adriana Budki, ale żaden z widzewiaków nie zdołał dojść do piłki. Wynik to wciąż 1:0 dla Widzewa.

51' Rzut wolny z okolic 30 metra boiska. Wykonywał Bartek Gromek, a z dużej odległości huknął piłkę Mariusz Zawodziński. Strzał mógł zaskoczyć bramkarza, ale Kamil Paprocki był czujny.

48' Starcie Patryka Strusa z Danielem Nowaczykiem, ale obaj zawodnicy po krótkiej przerwie wracają do gry.

46' Zaczynamy II połowę! Na razie obie drużyny grają bez żadnych zmian w składach.

45+1' I koniec I połowy! Po 45 minutach widzewiacy prowadzą 1:0 po bramce Patryka Strusa.

43'**Goooooooooool! 1:0 dla Widzewa! Zdobywcą gola Patryk Strus, który dostał dobre podanie od Kamila Tlagi! Wystarczyło tylko dostawić nogę i mamy prowadzenie gospodarzy. **

38' Ależ sytuacja Widzewa! Przemysław Rodak stał dosłownie 2 metry przed bramką i trafił głową w golkipera gości. Ten odbił piłkę, ale dobitka Rodaka również minęła bramkę! To były dwie stuprocentowe sytuacje Widzewa!

35' Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał Kamil Kowalczyk, a Sokołowicz zamiast łapać piłkę, odbił ją do przodu. Mogło być naprawdę groźnie, ale żaden z gości nie zdołał dobiec do tej piłki. Wybijają łodzianie!

33' Zagotowało się między Patrykiem Strusem, a jednym z gości. W konsekwencji obydwaj dostali żółte kartki.

31' Strzelał Mariusz Zawodziński, ale piłka przeszła o kilka centymetrów obok bramki

23' Coraz groźniej robi się pod bramką Widzewa. Mecz z zeszłej rundy zaczął się podobnie i Zjednoczonym jako pierwszym udało się strzelić gola. Widzew męczył się przez 70 minut, ale wyrównać nie zdołał. Oby ten scenariusz się nie powtórzył...

21' Mogło być groźnie pod bramką Widzewiaków. Piłka po rogu przeszła obok głowy Princewilla Okachiego, Zjednoczeni nie wykorzystali jednak tej sytuacji.

19' Piłka po rogu dotarła do Przemysława Rodaka, zagrożenia bramkowego nie ma. Widzewiacy mają sytuacje, ale cały czas brakuje dokładności.

17' Princewill Okachi do Kamila Tlagi, ten w pole karne do Patryka Strusa. Popularny "Strusik" nie zdołał jednak opanować ten piłki.

13' Efektowny rajd Patryka Strusa zakończył się strzałem, ale piłka przyszła obok bramki! Mogło być 1:0.

10' Doskonale w polu karnym interweniował Bartek Gromek. Akcja Kamila Kowalczyka przerwana!

8' Mateusz Wroński strzela, ale trafia tylko w boczną siatkę! Mecz ze Zjednoczonymi to może nie być kolejny spacerek...

7' Długie podanie Adriana Budki do Patryka Strusa. Ten nie trafia jednak w bramkę.

6' Żółta kartka dla Kamila Bartosa i rzut wolny Zjednoczonych. Futbolówka ląduje jednak w rękach Michała Sokołowicza.

5' Składna akcja prawym skrzydłem kończy się niecelnym strzałem z woleja. Piłka trafiła w obrońcę i na stadionie SMS wciąż mamy 0:0.

3' Adrian Budka dośrodkował w pole karne, ale Kacper Bargieł uderzył głową ponad bramką.

1' Zaczynamy! W porównaniu z ostatnim meczem w składzie Widzewa nastąpiła jedna zmiana. Na ławce rezerwowych usiadł dzisiaj dotychczasowy pewniak, Robert Kowalczyk.

Oto składy w jakich wystąpią obie drużyny:

RTS Widzew Łódź:
Sokołowicz – Tlaga, Czaplarski, Bargieł, Gromek – Budka, Rodak, Okachi, Bartos – Zawodziński – Strus

Rezerwowi: Choroś – Dudała, Bończak, Możdżonek, Pieńkowski, Bondara, Kowalczyk

Zjednoczeni Bełchatów:
Paprocki – Kajdanek, Niewiadomski, Turniak, Grzejda – Kondracki, Niedzielski, Nowaczyk, Wroński, Łągiewczyk – Kowalczyk

Rezerwowi: Baranowski – Dolot, Gołuch, Dymek, Rojek

RTS Widzew – Zjednoczeni Gmina Bełchatów

W ostatnią sobotę łodzianie rozgromili Jutrzenkę Warta 5:0 i po raz kolejny zaimponowali kibicom dobrą grą i skutecznością. Widzewiacy wiosną nie zaznali jeszcze smaku porażki. Jak do tej pory 13 razy schodzili z boiska z podniesionymi głowami, co pozwoliło im zapisać się na kartach historii klubu. Poprzedni rekord 12 meczów bez przegranej należał do drużyny Franciszka Smudy z sezonu 96/97. Oczywiście należy zachować odpowiednie proporcje, ale taki wynik, nawet w IV lidze, musi robić wrażenie.

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że spotkanie z popularnymi „United” będzie jednym z ważniejszych punktów rozstrzygających o awansie. Dziś już wiemy, że zdecydowanym faworytem meczu jest rozpędzony Widzew. Zjednoczeni w ostatnich 4 meczach zdobyli tylko jeden punkt i znajdują się w wyraźnym dołku. Widzewiacy z całą pewnością będą chcieli zmazać piętno jesiennej porażki. W pierwszym meczu przegrali z podopiecznymi Edwarda Cecota 0:1.

Od godziny 17 będziemy informować Państwa o najważniejszych wydarzeniach z boiska.