Rugbistki KS Budowlani Commercecon Łódź wygrały wszystkie mecze w I Lidze i awansowały do Ekstraligi

Rugbistki KS Budowlani Łódź wygrały wszystkie mecze na turnieju w Łodzi i awansowały do Ekstraligi - informuje Mariusz Czerwiowski.

W niedzielę na stadionie przy ul. Górniczej 5 odbył się VII turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 w którym rywalizowało 9 drużyn podzielonych na dwie ligi. W Ekstralidze rywalizowały 4 najlepsze drużyny w Polsce – Biało-Zielone Ladies Gdańsk, Legia Rugby Warszawa, Black Roses Posnania Poznań i Diablice Ruda Śląska. W I Lidze AZS AWF Warszawa, Alfa Bydgoszcz, druga drużyna Legii Rugby Warszawa i dwie łódzkie drużyny – KS Budowlani Commercecon Łódź i Venol Atomówki Łódź.

Budowlane rozpoczęły rywalizację od pojedynku z lokalnymi rywalkami z Atomówek. Dla zawodniczek obu drużyn spotkania derbowe mają szczególne znaczenie, a dla kibiców są gwarancją dużych emocji. Tak było też tym razem. Mecz rozpoczął się przyłożeniem dla drużyny gości, na które zawodniczki z Górniczej odpowiedziały dwoma akcjami Victorii Shepel i Martyny Łaszcz za łącznie 12 punktów. W ostatniej akcji pierwszej połowy Atomówki zdobyły 5 punktów i na przerwę obie drużyny schodziły przy stanie 12:10 dla Budowlanych. W drugiej kolejne przyłożenie z podwyższeniem zdobyły zawodniczki drużyny gości, na które gospodynie odpowiedziały przyłożeniem Żanety Zych i podwyższeniem Viktori Shepel. W ostatniej akcji meczu swoje drugie przyłożenie zdobyła Martyna Łaszcz, a z trudnej pozycji kolejny raz podwyższyła Viktoria Shepel. Drużyna kobieca KS Budowlani Commercecon Łódź pokonała Venol Atomówki Łódź 25:17.

W kolejnym meczu zawodniczki z Górniczej 5 zmierzyły się z Legią II Warszawa, z którą nigdy wcześniej nie udało im się wygrać. Wynik otworzyła kapitan łodzianek Karolina Stokowska zdobywając przyłożenie w rogu pola punktowego. Następnie to warszawianki przedarły się na pole punktowe i na przerwę obie drużyny schodziły przy remisie 5:5. W drugiej połowie kolejne przyłożenie na zdobyła Legia, ale warszawiankom nie udało się go podwyższyć. W odpowiedzi świetną akcję wykończyła między słupami Kateryna Sorokina, a Viktoria Shepel nie miała problemu ze zdobyciem podwyższenia i to Budowlane prowadziły 12:10. Ostatnie 3 minuty meczu łodzianki broniły się i nie dopuściły przeciwniczek do swojego pola punktowego. Pierwszy raz Budowlane pokonały Legię II wygrywając 12:10.

W trzecim meczu łodzianki podejmowały bardzo dobrze dysponowaną tego dnia drużynę AZS AWF Warszawa. Pierwsze przyłożenie dla Budowlanych zdobyła Martyna Łaszcz, a z trudnej pozycji podwyższyła Viktoria Shepel. Chwilę później na polu punktowym dwukrotnie zameldowała się Karolina Krawczyk, raz w lewy i raz w prawym rogu. Na przerwę obie drużyny schodziły przy prowadzeniu 15:0 dla Łodzi. W drugiej połowie jako pierwsze punkty zdobyły zawodniczki AZS AWF Warszawa, ale chwilę później lukę w obronie znalazła Oliwia Rawecka, która po 80 metrowym rajdzie przyłożyła piłkę między słupami. Z podwyższeniem nie miała problemu świetnie dysponowana tego dnia Viktoria Shepel. W ostatniej akcji meczu warszawianki zdobyły swoje drugie przyłożenie i mecz zakończył się rezultatem 24:12 dla łodzianek.

Ostatnim meczem dla Budowlanych było starcie z Alfą Bydgoszcz. Mecz toczył się pod dyktando łodzianek, a przyłożenia zdobyły kolejno Marta Buba, Viktoria Shepel, Oliwia Rawecka, Żaneta Zych i Viktoria Korniyenko. Mecz zakończył się wygraną łodzianek 29:0.

Zawodniczki drużyny z Górniczej 5 wygrały rywalizacje w I Lidze i po raz pierwszy w swojej historii zagrają w Ekstralidze w ostatnim turnieju w sezonie, który odbędzie się 28 maja w Gdańsku. Będzie to dla niech nagroda za całoroczną pracę i okazja do skonfrontowania się z najlepszymi drużynami w kraju.

Skład KS Budowlani Commercecon Łódź: Marta Buba, Zofia Fornalczyk, Viktoria Korniyenko, Karolina Krawczyk, Martyna Łaszcz, Oliwia Rawecka, Viktoria Shepel, Kateryna Sorokina, Laura Spławska, Karolina Stokowska (C), Daria Yarotska, Żaneta Zych

Trenerzy: Michał Czerwiowski, Dominik Fortuna

Organizacja turnieju Mistrzostw Polski Kobiet nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsorom KS Budowlani Commercecon Łódź. Ogromne podziękowania należą się Miastu Łódź firmom: Commercecon, Grot, Blachy Pruszyński, Pagma-Bud, CWK Sp. z o.o., Media4U, SNS Foods, Sestosenso, Krysiak Engineers Ltd., Book&Cook, Klotho, FMC, Euro-Pol-Med i partnerowi drużyny kobiet – MPK Sp. z o.o.