Rugby kobiet. Trener dumny ze swoich zawodniczek

Nasze zdolne rugbistki z drużyny Venol Atomówki Łódź
Nasze zdolne rugbistki z drużyny Venol Atomówki Łódź BBRC Łódź
Zakończył się pierwszy Turniej Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby7, który rozgrywany był Sochaczewie.

Venol Atomówki Łódź zagrały cztery mecze, w pierwszych trzech nie dały szans przeciwniczkom wygrywając wszystko do zera. Ostatni mecz z Juvenią Kraków kolejny raz decydował o miejscu na podium. Atomówki rozpoczęły od szybkiego przyłożenia i prowadziły 7:0 następnie jeden błąd spowodował i do przerwy wynik 7:5. Druga połowa to punkt za punt i Atomówki prowadziły 14:12 w ostatniej akcji dziewczyny z Krakowa zdobywają przyłożenie i Venol Atomówki przegrywają 19:14, jednocześnie zajmując drugie miejsce. W opinii trenerów i kibiców to łodzianki zasłużyły swoją grą na pierwsze miejsce, jednak taki jest sport.

- Jestem bardzo dumny z dziewczyn – mówi trener Zbigniew Grądys – poprawiliśmy bardzo obronę w tym szarże. Mamy bardzo wyrównany skład i teraz liczą się szczegóły. Gramy naprawdę rugby, które może się podobać. Mecz Juvenią to niestety głowa, która tym razem zawiodła. W Sosnowcu 7 października na pewno pokażemy się z jeszcze lepszej strony.

Venol Atomówki Łódź zagrały w składzie: Iza Gumińska, Wiktoria Pietrzak, Oliwia Górska, Julia Tkaczyk, Eliza Kotuła; Oliwia Siwiec, Rozalia Warszewska, Wójcik Nela; Paulina Wróbel, Tosia Robak, Ala Stefanowicz, Wiktoria Zimnowłodzka, Angelika Kołodziejczyk. Trenerzy: Zbigniew Grądys, Szymon Walczak, Ernest Hejna. Fizjo: Basia Koperska Kierownicy drużyny: Kamila Piętka, Gosia Tarasiewicz.

Wyniki meczów drużyny Venol Atomówki: Venol Atomówki Łódź – Rugby Kobiet KS Budowlani Łódź 24:0, Venol Atomówki Łódź – RC Orkan Sochaczew Tygrysice 30:0, Venol Atomówki Łódź – Ogniwo Sopot Women’s Rugby 29:0, RzKS Juvenia Kraków – Venol Atomówki Łódź 19:14.