ZOBACZ
  ZDJĘCIA

  Łódź Disco Fest 2019

  Rozwiń
  Rugby League w Polsce. Debiut w wielkim stylu. Wataha...

  Rugby League w Polsce. Debiut w wielkim stylu. Wataha wygrywa swój pierwszy turniej

  Michał Meksa

  Dziennik Łódzki

  W Łodzi, treningi „trzynastek” odbywają się na orliku przy ul. Skrzetuskiego 5. Każdy nowy zawodnik jest mile widziany

  W Łodzi, treningi „trzynastek” odbywają się na orliku przy ul. Skrzetuskiego 5. Każdy nowy zawodnik jest mile widziany ©Jarosław Kosmatka

  Zawodnicy „trzynastek” wyszli na boiska po zimowej przerwie. W Strykowie rozegrali pierwszy turniej
  W Łodzi, treningi „trzynastek” odbywają się na orliku przy ul. Skrzetuskiego 5. Każdy nowy zawodnik jest mile widziany

  W Łodzi, treningi „trzynastek” odbywają się na orliku przy ul. Skrzetuskiego 5. Każdy nowy zawodnik jest mile widziany ©Jarosław Kosmatka

  Nowy sezon rugby league w Polsce rozpoczął się wielkimi emocjami i dużą niespodzianką. W rugbowej rodzinie powitaliśmy kolejny zespół, który zapisał na swoim koncie pierwszy sukces.

  Niespodzianka w Strykowie  W ubiegłą sobotę, zawodnicy „trzynastek” sprawdzili na boisku, czy przygotowania podczas zimowej przerwy nie poszły na marne. W Strykowie zmierzyło się ze sobą pięć ekip z naszego regionu. Do rywalizacji przystąpili Stryków Bulls, Wild Bears Tomaszów, Skierniewice Razorbacks, Sroki Łódź oraz debiutujący w „trzynastkach” zespół Wataha Piotrków.

  Szybko okazało się, że rozgrywane na strykowskim orliku zawody mogą przybrać nieoczekiwany obrót. Zawodnicy z Piotrkowa Trybunalskiego nie poddali się tremie i już w pierwszym meczu pokonali doświadczoną ekipię łódzkich Srok. W kolejnych potyczkach udowodnili, że to nie przypadek. Fazę grupową zakończyli na drugiej pozycji, nad sobą mając tylko - niepokonaną jak do tej pory - drużynę z Tomaszowa Mazowieckiego.

  Przypomnijmy, że tomaszowianie w październiku zdobyli Puchar Polski i uznawani są za bardzo wymagających rywali. Nie zraziło to jednak graczy Watahy. W finałowym meczu pokonali Wild Bears Tomaszów 18-14. W ostatecznej klasyfikacji, trzecie miejsce w turnieju zajęły łódzkie Sroki, na czwartej pozycji znaleźli się gospodarze turnieju - Stryków Bulls. Piąte miejsce zajął zespół Skierniewice Razorbacks.

  Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Dominik Fiala z Watahy Piotrków Trybunalski.

  Gdzie trenować?  Po rozegranych w Strykowie zawodach, oficjalnie można powiedzieć, że na mapie polskiego rugby league przybył kolejny ośrodek. Piotrków Trybunalski dołączył do siedmiu innych miast naszego regionu. Grę w „trzynastki” trenować można już w Brzezinach, Strykowie, Tomaszowie Mazowieckim, Łęczycy, Łowiczu, Skierniewicach i oczywiście w Łodzi. Jak zaznaczają trenerzy polskich „trzynastek”, na treningach witają z otwartymi ramionami wszystkich, niezależnie od warunków fizycznych i doświadczenia w sportach kontaktowych. Dodajmy, że w „trzynastkach” nie maleje również zapotrzebowanie na trenerów i działaczy. Mile widziany jest każdy, kto chce zaangażować się w ten sport.

  W Łodzi treningi rugby league odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18 na orliku przy ul. Skrzetuskiego 5. Informacje o treningach w pozostałych miejscowościach i kontakty do trenerów, znaleźć można na stronie internetowej: graj.rugbyleague.pl.

  Z orłem na antypodach  „Trzynastki” zdobywają w naszym kraju coraz większą popularność, jednak nadal nie jest to sport tak masowy jak choćby piętnastoosobowa odmiana rugby.

  Tym bardziej zaskoczyć może fakt, że zawodnicy rugby league z orłami na koszulkach odnoszą sukcesy... w Australii.

  Drużyna Polska XIII Australia to zespół złożony z Australijczyków polskiego pochodzenia. Biorą udział w różnego rodzaju turniejach, stanowiąc jednocześnie świetną promocję dla naszego kraju.

  Pod koniec stycznia, zespół Polska XIII Australia wystąpił w rozgrywanym w Sydney turnieju Cabramatta 9’s. „Biało-czerwoni” dostali się do ćwierćfinału, gdzie ulegli reprezentacji Afryki. Na p oczątku lutego natomiast, w Liverpool zmierzyli się z reprezentacją Chile. Rozbili swoich rywali aż 56:0.

  ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  niech przemówią

  liczby (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  3500 vs 17000

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo