Sandecja - ŁKS Łódź 1:0. Zimny prysznic Rycerzy Wiosny. Bramkarz z Estonii bronił jak Jan Tomaszewski.

Piłkarze ŁKS walczą z Sandecją w Niepołomicach. To mecz, który przybliży podopiecznych trenera Kazimierza Moskala do awansu do PKO Ekstraklasy. Czytaj naszą relację na żywo. Początek meczu o godz. 12.40.

Sandecja ŁKS na żywo online

Wynik meczu Sandecja - ŁKS 1:0

Koniec meczu. Wielka sensacja w Niepołomicach. Outsider pokonał lidera. Sandecja miała w swoich szeregach doskonale broniącego bramkarza z Estonii. Karl-Romet Nõmm bronił jak Jan Tomaszewski na Wembley. Sandecja oddała jeden strzał i zdobyła bramkę. ŁKS strzelał sześć razy na bramkę i nic nie wpadło. Niestety, następny mecz z Resovią jeszcze może nie dać awansu ŁKS do PKO Ekstraklasy.
90+4 min. Róg dla Sandecji.
90+3 min. Nawet Bobek atakuje bramkę Sandecji, bez powodzenia
90+1 min. Jurić strzelił mocno, ale bramkarz z Estonii kapitalnie obronił
90 min. Sędzia przedłużył mecz o 4 minuty
89 min. ŁKS nie schodzi z połowy Sandecji, ale cóż z tego. Nowacki fatalnie dośrodkował
87 min. Pirulo faulował Masa
84 min. Kort zastępuje Trąbkę
84 min. Mas i Palacz na boisku za Walskiego i Wróbla
83 min. Kolejne nieudane dośrodkowanie piłkarzy ŁKS
82 min. Iskra ukarany żółtą kartką
80 min. Zmiany w ŁKS: Nowacki za Dankowskiego i Wszołek za Szeligę
78 min. Dankowski wstrzelił w pole karne, obrońcy wybijają piłkę. Róg dla ŁKS. Dąbrowski główkował z 12 metrów obok
75 min. Hej Ełksa gol - śpiewają kibice ŁKS
74 min. Kolejne dośrodkowanie łodzian łapie wysoki bramkarz Sandecji
72 min. ŁKS zepchnął rywali pod własne pole karne, ale gra niedokładnie. Pirulo dośrodkował źle
71 min. Zamieszanie pod bramką Sandecji, ale brakuje soczystego strzału ełkaesiaków
70 min. Sędzia podejmuje dziwne decyzje, przy interpretacji fauli. Łodzianie łapią się za głowę
69 min. Zmiana w ŁKS. Śliwa za Kowalczyka
68 min. Pierwszy, drugi i trzeci róg dla ŁKS. Nie ma efektu
66 min. Pawłowski z 18 metrów strzelił w słupek bramki ŁKS
65 min. Dankowski na aferę wstrzelił w pole karne, ale do nikogo
62 min. Zmiany w Sandecji: Piter-Bućko i Lusiusz za Manzorro i Chmiela
61 min. Szeliga strzelił ponad bramką
59 min. Karl-Romet Nomm broni strzał Juricia. Bramkarz z Estonii gra doskonale przeciwko ŁKS
56 min. Pirulo nie wykorzystał idealnej sytuacji, bramkarz Sandecji kapitalnie obronił. Nieudany dobitka Kowalczyka. To była najlepsza okazja ŁKS do zdobycia gola
56 min. Zmiana w Sandecji Potoma za Kostala
55 min. Manzorro zatrzymał Pirulo
53 min. Dobre wejście Szeligi w pole karne, ale podał niedokładnie
52 min. Słaby wybił piłkę po podaniu do Juricia
51 min. Z wolnego Walski do Kostala i strzał gracza Sandecji tuż obok bramki ŁKS
50 min. Dąbrowski znów faulował
46 min. Druga połowa rozpoczęta. Jedna zmiana w ŁKS: Jurić za Janczukowicza
Koniec pierwszej połowy. Sensacyjny wynik po 45 minutach. Nie widać, kto jesz liderem, kto zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Będzie awantura w szatni ŁKS.
45 min. Dankowski strzelił dość silnie, bramkarz Sandecji wybił piłkę
45 min. Walski ukarany żółtą kartką, chwycił za koszulkę Kowalczyka
44 min. Bramkarz Sandecji łapie podaną mu przez łodzian piłkę
41 min. Po rogu Dąbrowski strzelił do siatki, ale wcześniej był gwizdek sędziego. Arbiter dopatrzył się przewinienia łodzian. Nie miał racji
40 min. Mokrzycki z wolnego w mur. Róg dla ŁKS
39 min. Pirulo faulowany 18 metrów od bramki Sandecji. Wolny będzie na wprost bramki gospodarzy. Boczek ukarany żółtą kartką
36 min. Pirulo dośrodkowuje z kornera. Piłka wybita, a kolejna wrzutka Trąbki bardzo niedokładna

Kibice ŁKS dopingują Rycerzy Wiosny, ale mają prawo się niepokoić

32 min. Szybka kontra gospodarzy i strzał Walskiego po długim rogu obok bramki ŁKS
31 min. Mokrzycki wrzucił z wolnego piłkę w pole karne Sandecji, bramkarz gospodarzy łapie piłkę
28 min. Bobek ratuje ŁKS przed utratą gola, broni silne strzały gospodarzy
25 min. Nieudane dośrodkowanie Trąbki - piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Sandecji
23 min. Marciniak uprzedził Wróbla przed bramką ŁKS
22 min. Kasprzak strzelił obok bramki ŁKS
21 min. Dąbrowski pracuje na kartkę, przerwał kontrę gospodarzy
20 min. Bobek musi interweniować poza własnym polem karnym i wybił piłkę głową na 20 metrze
18 min. Dąbrowski faulował Kostala przed polem karnym ŁKS. Strzał Manzorro z wolnego za wysoko
17 min. Sandecja gra odważniej po niespodziewanym golu
12 min. GOL DLA SANDECJI. Po wolnym i dośrodkowaniu strzelał Boczek, później piłka odbiła się od Dąbrowskiego, główkował Szeliga, który chciał wybić piłkę, ale wpakował ją do własnej bramki. Gol samobójczy, ale został zapisany na konto środkowego obrońcy Sandecji
10 min. Szeliga strzelał z kilku metrów, ale bramkarz Sandecji kapitalnie obronił
10 min. Gra toczy się non stop na połowie Sandecji
6 min. Wolny dla ŁKS zza narożnika pola karnego. Pirulo pół metra nad poprzeczką
4 min. Niecelny strzał Pirulo
4 min. Pierwszy róg dla ŁKS
2 min. Dobra akcja Szeligi, Kowalczyk zatrzymany
1 min. Pierwszy gwizdek sędziego. Gramy.

Godz. 12.40: Piłkarze wychodzą na boisko. ŁKS w ciemnych strojach, Sandecja na biało.

Godz. 12.37: Trener ŁKS Kazimierz Moskal: - Przygotowani jesteśmy na trudny mecz. Musimy być czujni i skoncentrowani przez 90 minut. Jestem zaskoczony, że Sandecja jest ostatnia w tabeli. Tego się nie spodziewałem. Potrafiła wygrać z Łęczną. W ŁKS emocje związane z perspektywą awansu do ekstraklasy są, natomiast piłkarze muszą sobie umieć z tymi emocjami radzić.

Godz. 12.36: Trener Tomasz Kafarski mówił przed meczem: Każdy mecz dla nas jest o wszystko. Nie inaczej jest dzisiaj. Postaramy się sprawić turbo niespodziankę. Chcemy grać odważnie i do przodu. Mam nadzieję, że zniwelujemy siłę ŁKS.

Godz. 12.35: Atmosfera na stadionie piknikowa. Mały obiekt, słaba murawa, niewielu widzów. Czy ŁKS będzie zmotywowany w takich warunkach? Będzie brakowało atmosfery ze Stadionu Króla.

Godz. 12.32: Bukmacherzy typują zwycięstwo ŁKS. Na wygraną łodzian kurs w Fortunie wynosi 2,16. Na wygraną Sandecji - 2.87, a na remis - 3.07.

Godz. 12.30: ŁKS może stać się katem Sandecji. Jeśli Rycerze Wiosny wygrają, Sandecja definitywnie straci szanse na utrzymanie w Fortuna Pierwszej Lidze. A pomyśleć, że trenerem tej drużyny w PKO Ekstraklasie był Kazimierz Moskal w sezonie 2017/18.

Godz. 12.25: W przypadku zwycięstwa nad Sandecją ŁKS będzie miał 62 punkty. Teraz czołówka tabeli jest następująca: 1. ŁKS 50, 2. Ruch 56, 3. Wisła Kraków 54, 4. Termalica 52, 5. Puszcza Niepołomice 52

Godz. 12.20: Sędzią meczu będzie Jacek Małyszek (Lublin). W ubiegłym sezonie gwizdał dwa mecze ŁKS w Łodzi: z GKS Katowice (1:0) i Stomilem Olsztyn (0:2).

Sandecja gra w składzie: Nomm - Boczek, Słaby, Iskra, Pawłowski, Walski, Kasprzak, Chmiel, Kostal, Manzorro, Wróbel. Rezerwowi: Tokarz, Lusiusz, Potoma, Kirss, Mas, Surzyn, Piter-Bućko, Palacz. Trener: Tomasz Kafarski.
Oto skład ŁKS: Bobek - Dankowski, Dąbrowski, Marciniak, Spremo - Pirulo, Trąbka, Kowalczyk, Mokrzycki, Szeliga - Janczukowicz. Rezerwowi: Arndt, Tutyskinas, Ochronczuk, Kort, Koprowski, Jurić, Śliwa, Wszołek, Nowacki. Trener: Kazimierz Moskal.

W jakim składzie zagrają Rycerze Wiosny?