Ścieżka crossfit: Nowa atrakcja turystyczna w Spale

  Ścieżka crossfit: Nowa atrakcja turystyczna w Spale

  Beata Dobrzyńska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Niewielka Spała koło Tomaszowa Mazowieckiego zyskała właśnie kolejną atrakcję, która powinna przyciągnąć jeszcze więcej turystów, szukających aktywnych sposobów wypoczynku. W sobotę oficjalnie zostanie otwarta ścieżka rekreacyjna, tzw. crossfit.
  Do Spały zjeżdżają wielbiciele aktywnego wypoczynku

  Do Spały zjeżdżają wielbiciele aktywnego wypoczynku ©Dariusz Śmigielski

  Ścieżka, którą przygotowało Nadleśnictwo Spała pod okiem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi, powstała z myślą o wszystkich wielbicielach zdrowego stylu życia i jest częścią kampanii, promującej wakacje w lesie.

  Trasa zaczyna się przy Domu Pamięci Walki i Męczeństwa Leśników i Drzewiarzy w Spale, następnie biegnie wzdłuż COS i parku linowego, a kończy przy siedzibie Nadleśnictwa już za Spałą. Ma ponad dwa kilometry.

  Dwukilometrowa ścieżka została poprowadzona przez spalskie lasy. Można tam jeździć rowerem, uprawiać nordic walking i organizować piesze wycieczki. Przy ścieżce urządzono też siłownię, z której bezpłatnie może korzystać każdy.


  Na sobotnie otwarcie ścieżki zaproszeni zostali m.in.: aktorzy Małgorzata i Paweł Królikowscy, którzy są ambasadorami Lasów Państwowych oraz sportowcy, którzy akurat trenują w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich. W planie są zajęcia rekreacyjne, wspólny spacer z kijkami, konkursy i zabawy dla dzieci, oczywiście promujące aktywny wypoczynek.

  Ta nowa trasa rekreacyjna to kolejna atrakcja, która może przyciągnąć do Spały i do całej gminy Inowłódz jeszcze więcej turystów. Władze gminy oraz powiatu tomaszowskiego prowadzą także rozmowy, aby udało się przedłużyć niezwykle popularną ścieżkę rowerową z Tomaszowa do Spały, czyli połączyć Spałę z położonym kilka kilometrów dalej Inowłodzem.

  Samorządowcy prowadzą w tej sprawie rozmowy z Lasami Państwowymi i - jak wynika z ostatnich informacji - jest już na to wstępna zgoda.

  Być może w przyszłym roku zapadną wiążące decyzje.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  piękna polska nazwa?

  znika Polska (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 10

  słuszny kierunek obrała nasza władza a nasi dziennikarze ten słuszny kierunek słusznie propaguja. Dość polskiego w Polsce!

  Polecamy

  Menadżer Roku 2018

  Menadżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny