Ścieżki edukacyjne na terenie nowej siedziby WFOŚiGW w Łodzi promują OZE

Redakcja
Udostępnij:
Nowa ekologiczna siedziba WFOŚiGW w Łodzi to nowoczesny, ekologiczny, czterokondygnacyjny budynek biurowy z funkcją edukacyjną. Jest to pomysł na połączenie współczesnego miejsca pracy z ośrodkiem propagowania idei proekologicznych.

Część pierwsza to przykład nowoczesnego, energooszczędnego biura, zaś w części drugiej znajduje się sala edukacyjna połączona z salą konferencyjną, które zostaną wykorzystane do prowadzenia działań w zakresie edukacji ekologicznej.

W otoczeniu budynku urządzono ścieżki edukacyjne służące propagowaniu zagadnień związanych z ochroną środowiska oraz proekologicznych rozwiązań zastosowanych przy budowie nowego biurowca Funduszu. Najnowsze rozwiązania niskoenergetyczne wykorzystujące odnawialne źródła energii (OZE), a tym samym proekologiczne i przyjazne środowisku, takie jak: instalacja solarna, instalacja fotowoltaiczna, instalacja gruntowego powietrznego wymiennika ciepła oraz instalacja dolnego źródła ciepła wraz z pompami ciepła zostały wykorzystane przy budowie nowej siedziby WFOŚiGW w Łodzi przy ul. Dubois 118.
Tematyka odnawialnych źródeł energii (OZE) w ostatnich latach zyskała na dużej popularności ze względu na innowacyjność i opłacalność tego typu inwestycji. Ponadto, z punktu widzenia ochrony środowiska oraz zasad zrównoważonego rozwoju są to rozwiązania najmniej ingerujące w otaczające nas środowisko naturalne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wojna na Ukrainie to wyzwanie dla całej branży IT, opinia eksperta

Wideo

Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie