Ścieżki edukacyjne na terenie nowej siedziby WFOŚiGW w Łodzi promują OZE

Redakcja
Nowa ekologiczna siedziba WFOŚiGW w Łodzi to nowoczesny, ekologiczny, czterokondygnacyjny budynek biurowy z funkcją edukacyjną. Jest to pomysł na połączenie współczesnego miejsca pracy z ośrodkiem propagowania idei proekologicznych.

Część pierwsza to przykład nowoczesnego, energooszczędnego biura, zaś w części drugiej znajduje się sala edukacyjna połączona z salą konferencyjną, które zostaną wykorzystane do prowadzenia działań w zakresie edukacji ekologicznej.

W otoczeniu budynku urządzono ścieżki edukacyjne służące propagowaniu zagadnień związanych z ochroną środowiska oraz proekologicznych rozwiązań zastosowanych przy budowie nowego biurowca Funduszu. Najnowsze rozwiązania niskoenergetyczne wykorzystujące odnawialne źródła energii (OZE), a tym samym proekologiczne i przyjazne środowisku, takie jak: instalacja solarna, instalacja fotowoltaiczna, instalacja gruntowego powietrznego wymiennika ciepła oraz instalacja dolnego źródła ciepła wraz z pompami ciepła zostały wykorzystane przy budowie nowej siedziby WFOŚiGW w Łodzi przy ul. Dubois 118.
Tematyka odnawialnych źródeł energii (OZE) w ostatnich latach zyskała na dużej popularności ze względu na innowacyjność i opłacalność tego typu inwestycji. Ponadto, z punktu widzenia ochrony środowiska oraz zasad zrównoważonego rozwoju są to rozwiązania najmniej ingerujące w otaczające nas środowisko naturalne.

Banki chcą naszych pieniędzy. Zapłacimy ujemne odsetki?

Wideo

Dodaj ogłoszenie