Sędzia derbów ŁKS - Widzew w jednym meczu pokazał widzewiakom osiem żółtych kartek i jedną czerwoną

Tomasz Kwiatkowski dwanaście dni temu prowadził w Łodzi mecz Widzewa z Puszczą Niepołomice Fot. Grzegorz Gałasiński
Tomasz Kwiatkowski z Warszawy został wyznaczony do prowadzenia derbów Łodzi: ŁKS - Widzew (3 maja o godz. 18) na stadionie przy al. Unii. Derby Łodzi poprowadzi już po raz trzeci.

Tomasz Kwiatkowski ma 42 lata, jest arbitrem ekstraklasy, ale często miał kontakt z łódzkimi klubami.
11 sierpnia 2012 roku prowadził mecz 1/16 finału Pucharu Polski Piast Gliwice - Widzew Łódź (1:0).
21 marca 2015 roku gwizdał w meczu I ligi: Widzew - Arka Gdynia (0:0). Tomasza Lisowskiego wyrzucił wtedy z boiska w 57 minucie.
17 maja 2017 roku prowadził derby Łodzi w III lidze: Widzew - ŁKS (0:0). Pokazał wtedy 7 żółtych kartek (3 dla Widzewa, 4 dla ŁKS) oraz czerwoną dla Pawła Pyciaka z ŁKS.
W 2019 roku trzykrotnie był na ŁKS. w meczu ekstraklasy z Arką (1:4) i Rakowem (3:2) oraz Pucharu Polski z Górnikiem Zabrze (2:0).
6 marca 2021 roku biegał z gwizdkiem po boisku przy al. Unii podczas derbów ŁKS - Widzew (2:2).
Wreszcie w tym sezonie dwukrotnie prowadził mecze Widzewa z Koroną w Kielcach (1:0 dla łodzian) i z Puszczą w Łodzi (2:0). W meczu z Koroną 15 października 2021 ustanowił swoisty rekord - pokazał 13 żółtych kartek (5 dla Korony i 8 dla Widzewa). Czerwoną kartką ukarał ponadto (za dwie żółte) Juliusza Letniowskiego w 63 minucie.