ZOBACZ
  ZDJĘCIA

  Łódź Disco Fest 2019

  Rozwiń
  "Semele" w Teatrze Wielkim w Łodzi

  "Semele" w Teatrze Wielkim w Łodzi

  Dariusz Pawłowski

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  "Semele" w Teatrze Wielkim w Łodzi
  Na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi, 21 i 22 kwietnia, odbędą się premierowe pokazy opery -oratorium Georga Friedricha Händla - „Semele”.
  "Semele" w Teatrze Wielkim w Łodzi
  Przedstawienie jest koprodukcją kilku łódzkich instytucji artystycznych: Teatru Wielkiego, Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów, Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella i Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego. Warto podkreślić, że to studenci odpowiedzialni są za stronę muzyczną - soliści i orkiestra oraz plastyczne opracowanie dzieła. Kierownictwo muzyczne sprawuje Marcin Wolniewski, reżyseruje Eva Buchmann, za choreografię odpowiada Aleksandra Stanisławska, a za dekoracje i kostiumy - Izabela Stronias.  Georg Friedrich Händel chcąc wystawić swoje najnowsze dzieło na scenie londyńskiej Covent Garden w czasie Wielkiego Postu, świadomie określił ją mianem oratorium.
  W rzeczywistości jednak jest to utwór sceniczny, z tekstem o zabarwieniu miłosnym, a nawet erotycznym… Od strony muzycznej dzieło zawiera wiele zapożyczeń z innych utworów Händla, libretto natomiast - autorstwa Williama Congreve’a - powstało na podstawie historii z poematu epickiego „Metamorfozy” Owidiusza.

  Pierwsze dwa przedstawienia odbędą się w Teatrze Wielkim. 24 i 25 kwietnia artyści wystąpią w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej (ul. Żubardzka 2a), a 27 kwietnia wersja koncertowa przedstawienia zostanie zaprezentowana w Akademii Sztuk Pięknych.  WIELKANOC 2017: NIE ZAPOMNIJ ZŁOŻYĆ ŻYCZEŃ:


  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo