Sensacyjne przegrane potęg siatkarskich: ŁKS Commercecon i Chemika Police [ZDJĘCIA]

Grzegorz Gałasiński
Nie udał się start siatkarkom ŁKS Commercecon w nowym sezonie TauroLigi. W pierwszym meczu nowego sezonu Tauron Ligi siatkarki ŁKS Commercecon przegrały gładko ze Stalą Bielsko-Biała 0:3. To zimny prysznic dla kibiców ŁKS, bo wszyscy liczyliśmy na zwycięstwo Wiewiór.

Nikt się nie spodziewał

Takiego otwarcia sezonu mało kto się spodziewał. Drużyna ŁKS Commercecon była zdecydowanym faworytem, ale nie na darmo ktoś wymyślił powiedzenie: pierwsze koty za płoty. Tak jest w przypadku łodzianek. Wiewióry znacznie odmieniły skład i jak widać potrzeba czasu, by siatkarki poznały się dokładniej i były bardziej zgrane.
W pierwszym secie od stanu 12:12 bielszczanki zdobyły trzy punkty z rzędu i nie tylko utrzymały, ale i powiększyły tę przewagę do końca seta.
Wydawało się, że w drugim secie nasze dziewczęta opanowały sytuację. Prowadziły 2:0, ale po kilku akcjach było już 5:9, a chwilę później 5:12. Mimo wszystko łodzianki się podniosły i doprowadziły do wyniku 16:18. Bardzo dobrymi zagrywkami popisała się wtedy Klaudia Alagierska. Po ataku Nadji Ninković ŁKS przegrywał tylko 20:21. Gospodynie bronił dzielnie i był remis 22:22, a później 24:24 aż do 28:28. Piłkę setową na korzyść bielszczanek zweryfikował sędzia.
W trzecim secie gra ŁKS mocno się nie zmieniła. Łodzianki prowadziły 9:7, by za moment przegrywać 9:12. Takiej przewagi nie udało się już odrobić.
Wielka radość siatkarek z Bielska
Radość siatkarek z Bielska-Białej była nie do opisania. MVP meczu została wybrana Magdalena Janiuk.
Wierzymy, że dzisiejsza porażka 0:3 to tylko falstart.
W drugiej kolejce 28 września ŁKS wyjeżdża do Jokera Świecie, który dzień wcześniej w tej samej hali w sensacyjnym stylu pokonał drużynę Grot Budowlanych. Obie nasze drużyny nie dały rady wygrać meczów premierowych.
ŁKS Commercecon – Stal Bielsko-Biała 0:3 (18:25, 28:30, 20:25)
ŁKS Commercecon: Katarina Lazović 12, Klaudia Alagierska 8, Katarzyna Zaroślińska-Król 8, Aleksandra Wójcik 9, Nadja Ninković 6, Britt Bongaerts 5, Krystyna Strasz (l) oraz Magdalena Saad (l). Trener: Giuseppe Cuccarini.
Sensacyjny przebieg miał też mecz w Legionowie, gdzie Legionovia w pięciu setach pokonała Chemika Police 3:2.

Grają siatkarze PGE Skry Bełchatów

W niedzielę o godz. 14.45 siatkarze PGE Skry Bełchatów zagrają w hali Energia w Bełchatowie z Wartą Zawiercie. Będzie to pierwszy mecz nowego sezonu PlusLigi w Bełchatowie. W wyjazdowej premierze podopieczni trenera Mieszko Gogola pokonali Cuprum w Lubinie 3:1. Niedzielny rywal zaś walczył we własnej hali i uległ po zaciętym boju drużynie Jastrzębskiego Węgla 2:3. Na trybunach zasiądzie maksymalnie 600 widzów.
Kibice PGESkry Bełchatów liczą na zwycięską premierę w swoim mieście.