Serbski drugoligowiec lepszy od PGE GKS Bełchatów

Piłkarze PGE GKS Bełchatów przygotowują się do startu rundy rewanżowej pierwszej ligi Dariusz Śmigielski
Piłkarze PGE GKS Bełchatów przegrali pierwszy mecz sparingowy podczas zgrupowania w tureckiej Antalyi. Bełchatowianie ulegli serbskiej drużynie Teleoptik Belgrad 0:1.

Pierwszy rywal bełchatowskiej drużyny w Turcji występuje na drugim poziomie rozgrywkowym w swoim kraju. Gola Serbowie zdobyli w 7. minucie, gdy po strzale z bliska skapitulować musiał bramkarz PGE GKS Arkadiusz Malarz.

- To była jedna z dwóch sytuacji stworzonych przez rywali - opowiada Michał Antczak, rzecznik prasowy PGE GKS.

Bełchatowianie przez większą część spotkania mieli przewagę, ale nie umieli pokonać serbskiego bramkarza. Najlepszą okazję zmarnował Daniils Turkovs, który próbował lobować bramkarza przeciwnika, ale trafił w poprzeczkę. Łotysz jeszcze w ostatniej minucie meczu miał okazję do wyrównania, ale ją zmarnował.

Trener Kamil Kiereś testował ustawienie z dwoma napastnikami. Jeśli zdecyduje się na takie ustawienie w meczach ligowych, bełchatowski zespół będzie grał bardzo ofensywnie. Oby jednak grał bardziej skutecznie, niż w niedzielne popołudnie.

Kolejny mecz sparingowy PGE GKS rozegra w czwartek, a rywalem bełchatowian będzie koreański klub FC Seongnam.

PGE GKS BEŁCHATÓW - FK TELEOPTIK BELGRAD 0:1 (0:1)
PGE GKS (I połowa): Malarz - Basta, Wilusz, Witasik, Michalak - Wroński, Sawala, Szymański (30, Poźniak), Prokić - Michał Mak, Bartosiak. (II połowa): Podleśny - Norambuena, Baranowski, Flis, Szymorek - Mateusz Mak, Wacławczyk, Baran, Renusz - Kirovski, Turkovs. Trener: Kamil Kiereś.