Serial zwycięstw siatkarek ŁKS Commercecon trwa. Teraz Puchar Polski, Chemik i Fenerbahce

Dziewiąte zwycięstwo w dziewiątym meczu bieżącego sezonu TauronLigi odniosły siatkarki ŁKS Commercecon. Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego szybko, łatwo i przyjemnie pokonały Radomkę na wyjeździe.

Łódzkie Wiewióry zaczęły z wysokiego C. Prowadziły w pierwszym secie 17:9 i łatwo wygrały do 14. W drugim secie wyrównana walka trwała do stanu po 17. Od tego momentu łodzianki zdobyły osiem punktów, tracąc dwa. Piorunująca końcówka.
Żal nam było ełkaesianki z krwi i kości, która teraz gra w Radomiu. Krystyna Strasz łatała dziury w drużynie Radomki, ale nie mogła być wszędzie. W łódzkiej drużynie pierwsze skrzypce grały cudzoziemki: Valentina Diouf i Lana Scuka. Ale i pozostałe ełkaesianki grały pewnie i skutecznie. Trener Alessandro Chiappini szybko dał pograć dublerkom.
Trzeci set był formalnością, a o różnicy klas świadczył wynik 20:11 i na koniec meczu 25:12. Siatkarski pogrom.
MVP meczu: Roberta Ratzke.

Dobra forma siatkarek ŁKS Commercecon dobrze rokuje przed meczem Ligi Mistrzyń z Fenerbahce - 11 stycznia o 18 w Łodzi. Wcześniej, bo już w środę 4 stycznia o godz. 18 łodzianki zagrają w Łodzi mecz 1/4 Pucharu Polski z #Volley Wrocław, a 8 stycznia o godz. 14.45 ŁKS Commercecon zagra szalenie trudny mecz z Chemikiem w Policach. Będzie się działo...

Ruszyła sprzedaż internetowa kalendarza charytatywnego z siatkarkami ŁKS Commercecon na 2023 rok! Kalendarz dostępny jest w Sklepie Kibiców ŁKS Łódź: https://sklep.lkslodz.pl/.../1488-kalendarz-2023...

Radomka - ŁKS Commercecon 0:3 (14:25, 19:25, 12:25)
ŁKS Commercecon: Roberta Ratzke 3, Lana Scuka 14, Klaudia Alagierska-Szczepaniak 7, Valentina Diouf 14, Zuzanna Górecka 10, Kamila Witkowska 8, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Natalia Dróżdż, Anastazja Hryshchuk 2, Angelika Gajer, Julita Piasecka 2. Trener: Alessandro Chiappini.