Siatkarki Grot Budowlanych Łódź mocne także w Lidze Mistrzów

Siatkówka. Drużyna Grot Budowlanych Łódź rozbiła w Lidze Mistrzów najlepszy zespół Finlandii 3:1.

Łodzianki zaczęły z wysokiego C i w pierwszym oraz drugim secie zdeklasowały rywalki. W Sport Arenie dominowały wicemistrzynie Polski w każdym elemencie gry. Popisową partię rozgrywała Anastasyia Kraiduba, która w całym meczu zdobyła aż 25 punktów. Była nie do zatrzymania.

Tym większa była niespodzianka w trzecim secie. Coś zacięło się w dobrze funkcjonującej maszynie. Od stanu 14:16 Finki zdobyły pięć punktów z rzędu i wygrały seta.

Podrażnione łodzianki były mocne w czwartej partii, wygrały do 22 i zebrały brawa.

Grot Budowlani – LP Salo 3:1 (25:16, 25:12, 18:25, 25:22)
Grot Budowlani: Jaroslava Pencova, 2, Julia Nowicka 5, Charlotte Leys 12, Małgorzata Śmieszek 4, Anastasyia Kraiduba 25, Julia Twardowska 5, Maria Stenzel (l) oraz Karolina Garstka (l), Anna Bączyńska 11, Anna Lewandowska 3, Paulina Bałdyga 1. Trener: Błażej Krzyształowicz.

W innym meczu tej grupy grały faworytki. Zespół Eczacibasi VitrA Stambuł pokonał Feberbahce Opet Stambuł 3:2 (25:23, 25:18, 23:25, 22:25, 15:10)