Siatkarki Grot Budowlanych Łódź walczyły dzielnie do końca

Krzysztof Szymczak
Siatkówka. Już w drugiej kolejce Tauron Ligi doszło do meczu na szczycie. Siatkarki Grot Budowlanych podejmowały w łódzkiej Sport Arenie drużynę wicemistrza Polski Developres Rzeszów.

W pierwszym secie łodzianki były lepsze od rywalek, więcej akcji kończyły widowiskowymi atakami. Prowadziły 14:11, później 16:12. Niestety, bardziej doświadczone rywalki lepiej rozegrały końcówkę. Było 22:22, gdy blok łodzianek dotknął siatki, następnie Paulina Damaske zaatakowała w aut, a seta skończyła była zawodniczka Grot Budowlanych Gabriela Polańska.
Po przegranym secie uszło powietrze z łodzianek. W drugim wyższość rywalek była bardziej widoczna – 14:9 i 18:9. To był prawie nokaut. Łodzianki przegrały do 15, ale odżyły w trzecim secie, wygrywając do 23. Emocje rosły. W czwartym łodzianki prowadziły 16:13. Doszło do emocjonującej końcówki. Wicemistrzynie wyszły na prowadzenie 22:19 i wygrały seta, choć łodzianki dzielnie im się postawiły. Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza walczyły do końca.

Grot Budowlani Łódź – Developres Rzeszów 1:3 (23:25, 15:25, 25:23, 22:25)

Grot Budowlani: Julia Nowicka 1, Monika Fedusio 7, Anna Lewandowska 3, Veronica Jones-Perry 16, Zuzanna Górecka 1, Małgorzata Lisiak 4, Maria Stenzel (l) oraz Ewelina Tobiasz, Paulina Damaske 2. Trener: Błażej Krzyształowicz.

W sobotę gra PGE Skra Bełchatów, a w poniedziałek – ŁKS Commercecon

Emocji siatkarskich już dziś ciąg dalszy. W meczu na szczycie PlusLigi: PGE Skra podejmuje w Bełchatowie Zaksę Kędzierzyn-Koźle. Mecz w sobotę o 14.45. Natomiast siatkarki ŁKS Commercecon grają dopiero w poniedziałek o 20.30 na wyjeździe z beniaminkiem Jokerem Świecie. ą

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani