Siatkarki Grot Budowlanych nie dały rady. We wtorek rewanż w Łodzi

Siatkówka. Nie udało się siatkarkom Grot Budowlanych wygrać pierwszego meczu o brązowy medal.

Łodzianki o miejsce na podium mistrzostw Polski rywalizują z BKSBielsko-Biała. Pierwszy mecz rozegrany w roli gościa dla łodzianek rozpoczął się źle, od gładko przegranego pierwszego seta.
W drugim podopieczne trenera Macieja Biernata grały jednak dużo lepiej i prowadziły już 15:11. Niestety, wtedy nastąpił lepszy okre gry gospodyń, które dzięki dobrej grze blokiem wygrały ten fragment meczu 8:1. Od stanu 19:16 przeważały bielszczanki.
Liczyliśmy na wygranie trzeciego seta, co przedłużyłoby nadzieje łodzianek. Grot Budowlani prowadzili 12:9, ale znów nasze siatkarki zbyt łatwo zaczęły tracić punkty. Było 15:15, ale trzy kolejne zwycięskie akcje gospodyń przeważyło szalę zwycięstwa w tym meczu. Mecz asem serwisowym zakończyła Kertu Laak.
MVP została znana w naszym regionie Julia Nowicka. Mecz trwał tylko 86 minut. Najlepszą w naszym zespole była Ana Bjelica.
Drugi mecz już jutro 16 kwietnia o 17.30, trzeci w Bielsku-Białej 19 kwietnia o 17.30. Gramy do trzech zwycięstw, więc ewentualny czwarty mecz odbędzie się w Łodzi 23 kwietnia o 17.30, a piąty decydujący – jeśli będzie konieczny – rozegrany zostanie 26 kwietnia o 17.30 w Bielsku-Białej.