Siatkarki Grot Budowlanych zmiażdżyły Impel. ŁKS Commercecon mobilizuje się przed środą

Siatkarki Grot Budowlanych pewnie wygrały mecz z Impelem
Siatkarki Grot Budowlanych pewnie wygrały mecz z Impelem Grzegorz Gałasiński
Wicemistrzynie Polski z Grot Budowlanych Łódź pewnie pokonały w poniedziałek w Atlas Arenie Impel Wrocław.

Podopieczne Błażeja Krzyształowicza coraz bliżej zapewnienia sobie miejsca w czwórce przed play-off. Mecze play-off będą odbywać się do dwóch zwycięstw. Wszystko wskazuje, że Grot Budowlani walczyć będą z Chemikiem.

O ile jeszcze w pierwszym secie meczu z Impelem gra była w miarę wyrównana (16:15), o tyle w drugim secie Grot Budowlani zmiażdżyły rywalki. Na tym poziomie rzadko zdarza się, by oglądać wynik 21:7. Gospodynie wygrały do 10. Taka sama przepaść dzieliła drużyny w trzecim secie.

Ważna gra ŁKS Commercecon w środę w Atlas Arenie
O godz. 18 wiceliderki tabeli, siatkarki ŁKS Commercecon muszą stanąć w obronie drugiego miejsca w lidze. Zmierzą się z trzecim Developresem Rzeszów, który ma też chrapkę na drugą pozycję.

Pamiętajmy, że Developres ma jeden mecz zaległy i to taki, który pewnie wygra w cuglach. To mecz z Pałacem w Bydgoszczy, który odbędzie się w niedzielę 11 marca. Dlatego koniecznością jest środowe zwycięstwo, najlepiej za trzy punkty. Wówczas łodzianki mieć będą trzy punkty przewagi nad Developresem. A do końca rundy zasadniczej zostanie pięć kolejek.
ŁKS Commercecon zapewne zagra z Developresem Rzeszów w play-off, ważne jest wyższe miejsce, bo wtedy dwa mecze łodzianki będą miały zagwarantowane w roli gospodarza.