Siatkarki ŁKS Commercecon awansowały do ósemki Pucharu CEV, choć mecz z CV Gran Canaria wyglądał nieco inaczej

Siatkarki ŁKS Commercecon w środę dopełniły formalności, po raz drugi pokonały CV Gran Canaria i awansowały do ćwierćfinału Pucharu CEV.

Mecz wyglądał tylko nieco inaczej niż wtorkowy. Pierwszego seta łodzianki wygrały tylko do 23, a w drugim przegrywały 1:4. Sensacji na szczęście nie było. Wiewióry wygrały drugiego seta do 17 i postawiły kropkę nad i, bo potrzebowały dwóch wygranych setów.
Rozluźnione łodzianki w trzecim secie prowadziły tylko 21:19, a później 23:22. Sensacja wisiała na włosku, bo ambitne Hiszpanki doprowadziły do remisu 23:23. Wiewióry zdobyły jednak dwa ostatnie punkty, nie przedłużały tego nierównego pojedynku. Droga na Wyspy Kanaryjskie przed drużyną gości była długa.
MVP wtorkowego meczu została Martyna Grajber, a środowego - Paulina Maj-Erwardt.

Łodzianki były już myślami przy meczu ćwierćfinałowym Pucharu CEV. W walce o półfinał Pucharu CEV łodzianki spotkają się z Mladost Zagrzeb, drużyną która walkowerem pokonała szwajcarski Volley Dudingen, gdyż ten klub obawiał się pandemii koronawirusa. We wcześniejszej fazie Pucharu CEV Chorwatki pokonały UOK Banjaluka Volley z Bośni i Hercegowiny 3:0 i 3:0 (w setach Chorwatki wygrywały m.in. do 12 i 11). Najwięcej punktów zdobyły dla drużyny z Zagrzebia: Mika Grbavica, Martina Samadan, Astrid Popić. Trenerem drużyny jest Leonard Barić.
Siatkarki drużyny Mladost Zagrzeb nie przegrały meczu w tym sezonie Superligi chorwackiej. Po 9 zwycięstwach zajmują jednak drugie miejsce w tabeli, bo Marina Kastela wygrała dziesięć spotkań. W sobotę 18 grudnia dojdzie do meczu na szczycie między tymi niepokonanymi drużynami.

ŁKS Commercecon - CV Gran Canaria 3:0 (25:23, 25:17, 25:23)
ŁKS Commercecon: Kamila Witkowska 9, Roberta Ratzke 2, Veronica Jones-Perry 9, Klaudia Alagierska 11, Ivna Colombo 10, Martyna Grajber 6, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Joanna Pacak, Pietra Jukoski 4, Julita Piasecka 3, Weronika Sobiczewska, Angelika Gajer. Trener: Michal Masek.