Siatkarki ŁKS Commercecon nie dały rady liderkom z Chemika Police. Zdjęcia

Grzegorz Gałasiński, Dariusz Kuczmera
To był prawdziwy szlagier. W Łodzi mistrzynie Polski z ŁKS Commercecon podejmowały lidera Tauron Ligi Chemika Police.

W pierwszym secie Łódzkie Wiewióry prowadziły już 19:14, ale w końcówce zrobiło się nerwowo. Chemik dogonił gospodynie na jeden punkt (23:22). Skuteczne akcje Aleksandry Gryki i Aleksandry Dudek dały łodziankom zwycięstwo.
W drugiej partii nie było już tak prosto. Siatkarki przyjezdne prowadziły 18:13 i 20:16. Łódzkie Wiewióry walczyły. Chemik prowadził tylko 21:19. Pierwsze skrzypce grały Kamila Witkowska i Valentina Diouf, dzielnie wspierała je Aleksandra Dudek. Za chwilę było 21:20, ale sędziowska wideoweryfikacja pokazała, że punkt należy się policzankom. Wynik zweryfikowano na 22:19 dla Chemika.
Później po ataku Moniki Fedusio policzanki miały piłkę setową. Chwilę później wyrównały stan meczu.
W trzecim secie policzanki pokazały łodziankom gdzie raki zimują. Wygrały zdecydowanie do 15! Wierzyliśmy i z nami duże grono kibiców, że w kolejnej partii ełkaesianki odwrócą losy meczu.

Liderki czuły się jednak bardzo pewnie w Sport Arenie. Prowadziły 9:6, później 14:11. Gospodynie potrafiły dojść rywalki na dwa punkty (14:16, 15:17). Po zagrywce Kamili Witkowskiej łodzianki przegrywały tylko 16:17. Emocje sięgały zenitu. Niestety, Chemik zdobył cztery punkty z rzędu i zrobiło się 16:21. Po ataku Martyny Łukasik było już 23:17 dla Chemika. Po kolejnym ataku tej zawodniczki policzanki zdobyły piłkę meczową. I tę ostatnią piłkę też wygrała Martyna Łukasik. Chemik pokonał ŁKS Commercecon 3:1.
Mecz trwał 122 minuty, a MVP uznano Igę Wasilewską. Wyróżnienie w drużynie ŁKS Commercecon spotkało Kamilę Witkowską.
Podczas tego szlagierowego meczu, jak zwykle, na wielkie słowa uznania zasłużyli kibice ŁKS. Licznie przybyli na spotkanie swoich dziewcząt i gorąco swoją drużynę dopingowali. To dopiero faza zasadnicza i wiadomo, że o medalach zadecdyuje play-off. ą

ŁKS Commercecon – Chemik Police 1:3 (25:23, 22:25, 15:25, 19:25)
ŁKS Commercecon: Valentina Diouf 19, Amanda Campos 8, Aleksandra Gryka 11, Roberta Ratzke 2, Aleksandra Dudek 10, Kamila Witkowska 14, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Kinga Drabek, Paulina Zaborowska, Sonia Stefanik 1. Trener: Alessandro Chiappini.