Siatkarki ŁKS Commercecon nie zdobyły Superpucharu. Chemik był lepszy. Zdjęcia

Forma mistrzyń Polski, siatkarek ŁKS Commercecon, nadal daleka jest od ideału. Łodzianki przegrały kolejny mecz. Tym razem walczyły w Sport-Arenie w Łodzi o Superpuchar ze zdobywcą Pucharu Polski Chemikiem Police.

W pierwszym secie Łódzkie Wiewióry prowadziły 19:18, ale do końca seta zdobyły tylko punkt, po błędzie Natalii Mędrzyk. Przegrały partię do 20. W drugim secie łodzianki prowadziły 15:12, później 22:18 i zrewanżowały się rywalkom do 20.
Trzecia partia była wyrównana. Notujemy wynik 15:15, ale od tego momentu łodzianki straciły pięć punktów z rzędu, a nie zdobyły żadnego. Końcówka seta też należała do policzanek. Znów wygrały do 20.
W czwartej partii pewne swego policzanki narzuciły swój styl gry gospodyniom. Znów przestoje w grze były decydujące, jak choćby od stanu 8:9 do 8:13. Dwa błędy w ataku naszych dziewcząt i dwa asy serwisowe Martyny Łukasik były bardzo kosztowne. Gospodynie były rozbite i nie wierzyły w zwycięstwo. Przegrały seta do 17. Główne trofeum wygrały siatkarki Chemika Police.
W niedzielę o 19 siatkarki ŁKS Commercecon zagrają w Radomiu z Radomką w meczu o punkty w TauronLidze. Trudny rywal. Czekamy na przebudzenie łodzianek i powrót do mistrzowskiej formy.

ŁKS Commercecon - Chemik Police 1:3 (20:25, 25:20, 20:25, 17:25)
ŁKS Commercecon: Amanda Campos, Valentina Diouf, Kamila Witkowska, Julita Piasecka, Aleksandra Gryka, Roberta Ratzke, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Aleksandra Dudek, Anastazja Hryshchuk, Kinga Drabek, Paulina Zaborowska, Sonia Stefanik. Trener: Alessandro Chiappini.