Siatkarki ŁKS Commercecon pokazały charakter i awansowały do Final Four. Teraz trudny rywal. Zdjęcia

Grzegorz Gałasiński, Dariusz Kuczmera
Siatkarki ŁKS Commercecon jako pierwsze awansowały do półfinału Pucharu Polski. Pokonały w Sport Arenie MKS Kalisz 3:0. Wielkie emocje zaserwowały mistrzynie w trzecim secie. To był horror z happy endem.

Rządziły na parkiecie Aleksandra Dudek i Aleksandra Gryka, które zdobyły najwięcej punktów. W drugim secie na boisku pojawiła się lecząca kontuzję Julita Piasecka, a w końcówce trzeciego także Anastazja Hryshchuk.
W trzecim secie tylko przez chwilę wkradła się niepewność, gdy przy stanie 17:11 łodzianki straciły trzy punkty z rzędu. Po ataku Aleksandry Dudek było 19:15. Ale znów gospodynie myślami były już w szatni i straciły cztery punkty (19:19) - dwa po złym przyjęciu Amandy Campos. Znów skuteczna była Aleksandra Dudek - 20:19. Jednak kaliszanki się nie poddawały - wyszły na prowadzenie 20:21. Trener ŁKS, który chyba zbyt wcześniej wpuścił na parkiet rezerwowe, wziął czas. Niestety, przerwa nie pomogła, drużyna gości objęła prowadzenie 20:23, później 21:24. Łódzkie Wiewióry pokazały charakter i wyrównały - 24:24. Po udanym bloku Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak łodzianki miały piłkę meczową. I ją szybko wykorzystały przez Valentinę Diouf. Przegrywać 21:24 i wygrać 26:24 to wydarzenie nie lada.
MVP meczu: Roberta Ratzke. Mecz trwał 84 minuty.

ŁKS Commercecon - MKS Kalisz 3:0 (25:18, 25:14, 26:24)
ŁKS Commercecon: Roberta Ratzke, Aleksandra Dudek 18, Kamila Witkowska 8, Valentina Diouf 17, Amanda Campos 5, Aleksandra Gryka 14, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Julita Piasecka, Anastazja Hryshchuk, Klaudia Alagierska-Szczepaniak 1, Paulina Zaborowska. Trener: Alessandro Chiappini.

16 marca w Nysie Łódzkie Wiewióry zagrają ze zwycięzcą pary Rysice Rzeszów - Chemik Police (mecz 19 lutego).
Inne pary ćwierćfinałowe: UNI Opole - Stal Mielec (17.02), BKS Bielsko Biała - Azoty Tarnów (20.02).
Finał Pucharu Polski odbędzie się 17 marca - miejmy nadzieję, że z udziałem ŁKS Commercecon.