Siatkarki ŁKS Commercecon przegrały w Bydgoszczy z Pałacem 1:3

Krzysztof Szymczak
To nie był udany występ siatkarek ŁKS Commercecon.

W Bydgoszczy spotkały się dwie bardzo wyrównane drużyny, ale lepszy był Pałac, który pokonał ŁKS Commercecon 3:1.

W pierwszym secie obie drużyny zdobywały punkty seriami. ŁKS przegrywał 12:15, by po kilku akcjach prowadzić 17:15 i znów przegrywać 17:18. Łodzianki prowadziły później 22:21, ale końcówka należała do gospodyń. W drugiej partii sytuacja była odwrotna. To siatkarki Pałacu prowadziły 23:22, ale to wtedy łodzianki pokazały klasę. Ostatnie punkty zdobyły Klaudia Alagierska i asem serwisowym Marta Wójcik.
Trzeci set był również niezwykle wyrównany. Łodzianki potrafiły ze stanu 19:22 doprowadzić do remisu 23:23, jednak znów gospodynie wykazały się większą odpornością nerwową i wygrały dwie kolejne piłki po atakach Natalii Misiuny.
To nie był dzień naszych dziewcząt. W czwartej partii błędy zdarzały się wszystkim naszym siatkarkom. Nieskutecznie grała Regiane Bidias, słabo na przyjęciu prezentowała się Krystyna Strasz, źle rozgrywała piłki Marta Wójcik. Słabość wicemistrzyń Polski wykorzystały gospodynie.
W czwartym secie siatkarki Pałacu objęły prowadzenie 17:9. Takie przewagi nie zmarnowały. Pokonały wicemistrzynie Polski z Łodzi.
Bydgoszczanki wygrały po raz ósmy w dziewięciu rozegranych meczach. Już tylko jedno zwycięstwo dzieli drużynę z Bydgoszczy od drużyny ŁKS.

Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon 3:1 (26:24, 25:27, 25:23, 25:16)
ŁKS Commercecon: Klaudia Alagierska 8, Monika Bociek 18, Aleksandra Wójcik 7, Ewa Kwiatkowska 14, Marta Wójcik 5, Regiane Bidias 8, Krystyna Strasz (l) oraz Anna Korabiec (l), Zuzanna Efimienko-Młotkowska 4, Valerie Nichol, Agata Wawrzyńczyk 1, Dara Szczyrba. Trener: Michal Masek.