Siatkarki ŁKS Commercecon w meczu z Pałacem dokonały rzeczy niemożliwej

Od lewej bohaterka meczu Aleksandra Wójcik, choć na brawa zasłużyły wszystkie siatkarki ŁKS Commercecon Grzegorz Gałasiński
Wielkie emocje przeżyli kibice w Sport Arenie w Łodzi, gdzie siatkarki ŁKS Commercecon podejmowały Pałac Bydgoszcz.

W trzecim secie emocje sięgnęły zenitu. Łodzianki przegrywały już 4:15 i 8:17 i wydawało się, że trudno będzie o zwycięstwo. Pierwszego seta wygrały bowiem bydgoszczanki, drugiego - łodzianki i walka trwała o objęcie prowadzenia w meczu.
Przy wspomnianym stanie 4:15 oraz 8:17 niewielu wierzyło w powodzenie i odrodzenie łodzianek. Raczej marzyliśmy o tie-breaku. Tymczasem Wiewióry dokonały niemożliwego. Dwa punkty po ataku i bloku zdobyła Nada Ninković. Przebudziły się Katarzyna Zaroślińska-Król i Aleksandra Wójcik. Skutecznym blokiem popisała się Britt Bongaerts, a dobrym atakiem Anna Kalandadze. Łodzianki zmniejszyły przewagę rywalek - było 15:19. Jeszcze raz poderwały się siatkarki drużyny gości i wyszły na prowadzenie 21:15. Po błędzie w ataku Katarzyny Zaroślińskiej-Król Pałac prowadził 23:16. W tym momencie łodzianki zdobyły 7 punktów z rzędu: Klaudia Alagierska dwukrotnie, Aleksandra Wójcik - czterokrotnie, Katarina Lazović po zagrywce zdobyły punkty i Wiewióry wyrównały na 23:23. Jeszcze raz na prowadzenie wyszły rywalki - 23:24, ale od tego momentu dwukrotnie Aleksandra Wójcik i blokiem Nadja Ninković zapewniły wygraną w tym niezwykłym secie.
Po takim ciosie bydgoszczanki straciły rezon. W czwartym secie ŁKS Commercecon prowadził 17:12, później 20:17. I znów końcówka łodzianek była piorunująca. Zdobyły kolejno pięć ostatnich punktów. Wygrały seta 25:17 i mecz 3:1.
MVP meczu: Aleksandra Wójcik.

ŁKS Commercecon - Pałac Bydgoszcz 3:1 (21:25, 25:23, 26:24, 25:17)

ŁKS Commercecon: Katarina Lazović 15, Klaudia Alagierska 9, Katarzyna Zaroślińska-Król 17, Aleksandra Wójcik 19, Nadja Ninković 11, Britt Bongaerts 4, Krystyna Strasz (l) oraz Aleksandra Pasznik, Agata Wawrzyńczyk, Anna Kalanadze 3, Magdalena Saad (l), Trener: Giuseppe Cuccarini.