Siatkarze PGE Skry w najlepszej czwórce mistrzostw Polski. Zagrają z finalistą Ligi Mistrzów. Zdjęcia

Siatkówka. Siedemdziesiąt osiem minut wystarczyło siatkarzom PGESkry Bełchatów, by zdeklasować 3:0 Asseco Resovię w Rzeszowie.

W żadnym secie gospodarze nie byli w stanie dorównać bełchatowianom. Tym samym po dwóch wygranych, z bilansem setów 6-1 PGE Skra Bełchatów awansowała do półfinału PlusLigi. W czwórce mistrzostw Polski podopieczni trenera Mieszko Gogola zmierzą się z mistrzem Polski Zaksą Kędzierzyn-Koźle (gra dziś rewanż ze Ślepskiem Suwałki).
MVP meczu wybrany został Dusan Petković.
PGE Skra od samego początku sobotniego spotkania weszła na wysoki poziom gry. Bełchatowianie nie mylili się w ataku, a do tego dołożyli świetny blok (Karol Kłos) czy zagrywkę. Bardzo skuteczny był też Dusan Petković, przez co PGE Skra prowadziła już 10:4! Takiej przewagi nasi siatkarze nie wypuścili z rąk i wygrali seta 25:20!
Drugi set także należał do PGE Skry! Świetnie prezentowali się Taylor Sander czy Dusan Petković. Prowadziliśmy 11:6. Miło oglądało się grę bełchatowian, jednak Asseco Resovia też nie dawała za wygraną i zdobywała punkty. To jednak ponownie PGE Skra była górą i w Rzeszowie prowadziła już 2:0 – czytamy na skra.pl.
W trzeciej partii Asseco Resovia początkowo przeważała, ale szybko bloki Karola Kłosa czy Norberta Hubera uspokoiły sytuację. PGE Skra budowała przewagę (12:9) i zmierzała do zwycięstwa. Choć gospodarze mieli jeszcze zryw, to PGE Skra nie oddała już zwycięstwa i pewną wygraną 3:0 awansowała do półfinału PlusLigi!
Czy bełchatowianie są w stanie pokonać Zaksę? Na pewno PGESkra może nawiązać równorzędną walkę. Trzeba jednak pamiętać, że siatkarze z Kędzierzyna-Koźla to finalista tej edycji Ligi Mistrzów. Po złotym secie pokonał Zenit Kazań, którego wyższość musiała uznać PGESkra w ćwierćfinale tym samych rozgrywek.
W ćwierćfinałach, półfinałach, meczu o trzecie miejsce i finale play-off PlusLigi uczestnicy walczą do dwóch wygranych meczów. Półfinały zostaną rozegrane między 3 i 10 kwietnia. Rywalizacja w wielkim finale rozpocznie się 14 kwietnia, a 17 lub 21 kwietnia poznamy drużynę, która zdobędzie tytuł mistrza Polski w sezonie 2020/21. Pierwsze spotkania będą rozgrywane u drużyny wyżej notowanej, a po każdym meczu nastąpi zmiana gospodarza.
W drugiej parze półfinałowej zagrają: Jastrzębski Węgiel ze zwycięzcą pary Trefl Gdańsk - Verva Warszawa (jest remis 1-1)

Resovia – PGESkra Bełchatów 0:3 (20:25, 21:25, 22:25)

PGESkra: Grzegorz Łomacz, Taylor Sander 15, Norbert Huber 8, Dusan Petković 15, Milad Ebadipour 6, Karol Kłos 9, Kacper Piechocki (l) oraz Bartosz Filipiak. Trener: Mieszko Gogol.