Siedem medali lekkoatletów z regionu łódzkiego na mistrzostwach Polski

Od lewej: Filip Ostrowski (2. miejsce), Michał Rozmys (1. miejsce) i Mateusz Borkowski (3. miejsce) po biegu ma 800m mężczyzn podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim Fot. PAP/Lech Muszyński
W Gorzowie Wielkopolskim odbyły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Zawodnicy z klubów naszego regionu zdobyli siedem medali.

Lekkoatleci RKS Łódź zdobyli 2 złote medale: Maher Ben Hlima w chodzie na 10 km i Filip Ostrowski na 1500 m oraz jeden srebrny: Filip Ostrowski na 800 m.
Dorobek MKS Aleksandrów 1 srebrny: Robert Urbanek w rzucie dyskiem
Azymut Pabianice 1 srebrny: Kinga Królik na 3 km z przeszkodami
AZS Łódź 2 brązowe: Kajetan Duszyński na 400 m i Agnieszka Bednarek w trójskoku. Klaudia Wojtunik była czwarta na 100 m przez płotki. Dwie setne sekundy zabrakło jej do medalu.

Mają złoto i srebro

Michał Rozmys triumfował na 800 m czasem 1.46,95 i o 0,05 wyprzedził Filipa Ostrowskiego. Ci dwaj zawodnicy kończą mistrzostwa Polski ze złotym i srebrnym medalem, gdyż byli też najlepsi na 1500 m. Trzecie miejsce w biegu na dwa okrążenia zajął Mateusz Borkowski - 1.47,01.

Szwed i Duszyński nie wywalczyli minimum

Mistrzami Polski w sztafecie 4x400 m zostali Mikołaj Buzała, Jan Wawrzkowicz, Bartosz Sołtysiak i Daniel Sołtysiak z AZS Poznań - 3.12,87 oraz Weronika Bartnowska, Karolina Łozowska, Dominika Baćmaga, Anna Maria Gryc z AZS AWF Warszawa - 3.34,22.
W dodatkowym biegu Polacy w składzie Maksymilian Szwed (AZS Łódź), Karol Zalewski (AZS Katowice), Igor Bogaczyński (MKL Jarocin), Kajetan Duszyński (AZS Łódź) wygrali sztafetę 4x400 m czasem 3.02,36. Biało-czerwoni wyprzedzili reprezentację Barbadosu - 3.02,57, RPA - 3.02,75 i Słowenii - 3.06,46, ale nie wystarczyło to do zakwalifikowania się na MŚ w Budapeszcie.

Tunezyjczyk z RKS Łódź bezkonkurencyjny

Ben Hlima - Tunezyjczyk reprezentujący Polskę - był bezkonkurencyjny w chodzie na 10 km. Po 15 latach poprawił rekord życiowy na tym dystansie - 40.35,48. Drugi Dawid Tomala stracił do niego ponad 90 sekund. Mistrz olimpijski z Tokio uzyskał czas 42.11,81. Brązowy medal zdobył Artur Brzozowski - 42.53,74.