Sieradzki Wolontariusz Roku 2020. Prezydent wręczył nagrody - ZDJĘCIA

Dariusz Piekarczyk
Sieradzki Wolontariusz Roku 2020 Fot. Dariusz Piekarczyk
Prezydent Sieradza Paweł Osiewała wręczył w piątek nagrody laureatom prestiżowego plebiscytu "Sieradzki Wolontariusz roku 2020".

Nagrodzone osoby:

Magdalena Chudowska-Wilmańska .Współpracuje ze świetlicą Światełko Dzikuska przy Zgromadzeniu Sióstr Urszulanek w Sieradzu. Regularnie podejmuje pracę na rzecz dzieci. Pomaga im przy odrabianiu lekcji, prowadzi zajęcia wyrównawcze. Uczestniczy w organizowanych dla dzieci i rodziców spotkaniach z okazji Andrzejek, Mikołajek, Wigilii, Jasełek oraz zakończenia roku szkolnego. Udzielała się również jako wychowawca podczas koloniach dla dzieci.

Beata Fogiel-Dobiecka. Uczestniczyła w realizacji zadań publicznych na rzecz osób niepełnosprawnych i dyskryminowanych. Jest życzliwa ludziom potrzebującym pomocy, szczególnie rodzinom z dziećmi niepełnosprawnymi. Pomaga im na bieżąco rozwiązywać ich codzienne problemy.
Pani Beata pracuje również w Związku Nauczycielstwa Polskiego angażując się szczególnie mocno w rozwiązywanie trudnych sytuacji w oświacie, występowała wielokrotnie w obronie nauczycieli.

Ewa Gołąb. Była jedną z najbardziej zaangażowanych wolontariuszek podczas akcji „Gotowi do wspólnej służby".Druhna Ewa Gołąb bardzo mocno zaangażowała się w wydarzenie i często świadczyła pomoc dla seniorów z Sieradza. Codziennie przez praktycznie miesiąc dwa razy dziennie wyprowadzała psa jeden z Sieradzanek, kupowała dla niego również karmę i inne potrzebne środki. Druhna Gołąb robiła również zakupy spożywcze dla seniorów z terenu miasta Sieradza.

Natalia Jarominek. Jest koordynatorem akcji z ramienia Hufca ZHP Sieradz „Gotowi do wspólnej służby", którą to hufiec realizuje wspólnie z Urzędem Miasta Sieradza, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sieradzu, Strażą Miejską w Sieradzu oraz Sieradzką Spółdzielnią Mieszkaniową. Celem akcji jest pomoc seniorom z terenu miasta Sieradza w czasie pandemii. Pomoc ta opiera się na robieniu zakupów, wyprowadzaniu psów, wykupowaniu recept, opłacaniu rachunków oraz różnego rodzaju pomocy technicznej czy zwykłej rozmowy.

Małgorzata Jurkowska. Jako prezes Stowarzyszenia Kreatywny Sieradz od wielu lat działa na rzecz wzbogacania życia kulturalnego Sieradza. Grupa Poetycka DESANT w 2020 roku dzięki pomocy i wsparciu Pani Małgorzaty pozyskała pieniądze na realizację dwóch projektów-wydania książki poetyckiej „Odeszli" poświęconej sieradzkim Żydom i Ogólnopolski Festiwal „Noc Poezji i Muzyki".

Szymon Karolczak. To harcerz zrzeszony w Komendzie Hufca ZHP Sieradz im. Sieradzkich 1939 r. W tak trudnym dla całego społeczeństwa okresie, jakim jest czas pandemii, zaangażował się jako wolontariusz.
Ten młody harcerz wspiera samotnych mieszkańców Sieradza: seniorów oraz osoby niepełnosprawne, którym zalecono pozostać w domach.Robi dla nich zakupy artykułów spożywczych, leków, załatwia sprawy pierwszej potrzeby. Wspiera rozmową i doradztwem. Druh Szymon załatwia również sprawy urzędowe, opłaca rachunki, a także pomaga przy obsłudze telefonów komórkowych, które przez zaistniałą sytuację bardziej niż wcześniej stały się nieodzownym komunikatorem ze światem zewnętrznym. Poświęca swój czas, ale też naraża własne zdrowie. Szymon jest zamiłowanym ratownikiem medycznym, jego wiedza i umiejętności pozwoliły również na podnoszenie świadomości wśród seniorów i osób z grupy ryzyka, ale i wśród samych wolontariuszy, których instruował jak powinni dbać o swoje bezpieczeństwo.

Zuzanna Kuran. Szerzy wiedzę na temat autyzmu. Zainicjowała akcję "Kalendarz", której celem było przedstawienie pozytywnego wizerunku dziecka niepełnosprawnego jako dziecka szczęśliwego.
Od wielu lat walczy o prawa do godnej nauki i opieki dzieci niepełnosprawnych oraz o godne traktowanie rodzica dziecka niepełnosprawnego; od wielu lat podejmuje się opieki nad dziećmi niepełnosprawnymi, kiedy rodzic musi pozałatwiać ważne sprawy.

Janusz Marciniak. Prowadzi Związek Żołnierzy WP w Sieradzu, w którym są zrzeszeni emeryci i renciści. Na szczególną uwagę zasługuje fakt organizowania przez niego na rzecz seniorów ze Związku akcje pomocy paliatywnej. Organizuje również imprezy sportowo-rekreacyjne i integracyjne dla żołnierzy seniorów.

Bogusława Paś-Sobczak. Służy swoją pomocą rodzicom dzieci niepełnosprawnych. Nawiązała współpracę z wieloma instytucjami włączając je w oddziaływania na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych. Wielokrotnie inicjowała akcje charytatywne na rzecz osób potrzebujących pomocy np.: zorganizowała zbiórkę ubrań, pomagała w organizacji zbiórki pieniędzy na węgiel dla ubogiej rodzinny, pozyskiwała żywność z Banku żywności dla potrzebujących rodzin.
Reklama

Stanisław Piątek.
Oddał w całym swoim życiu 64 litry krwi. Obecnie wiek mu nie pozwala kontynuować tej formy ratowania życia ludzkiego, ale to go nie powstrzymuje by zaprzestać pomocy drugiemu człowiekowi. Ten rok był dla Niego szczególny. Organizował szereg zbiórek krwi dla dzieci i osób chorych na białaczkę.

Karolina Świtała. Zaszczepia w mieszkańcach naszego miasta pasję nordic walking. Prowadzi stowarzyszenie Garrosa Team Sieradz, które prowadzi bezpłatne zajęcia z nordic walking, gdzie szkoli mieszkańców i zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu. Pani Karolina w 2020 roku pomimo trudnego roku sportowego podjęła się organizacji 4 Rajdów Nordic Walking. Każda edycja gromadziła średnio około 70 uczestników.

Kamila Wojtyniak. Systematycznie włącza się w pomoc przy organizacji i przeprowadzaniu imprez integracyjnych, uczestniczy w organizacji i przygotowywaniu zajęć dla podopiecznych.Jest życzliwa dzieciom potrzebującym pomocy i ich rodzinom. W bieżącym roku była inicjatorką założenia grupy wsparcia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych. W ramach działalności tej grupy systematycznie dwa razy w tygodniu spotyka się z rodzinami osób niepełnosprawnych i służy im swoją pomocą, radą i wsparciem. Sama jest mamą niepełnosprawnej Julci. Zna problemy nurtujące środowisko osób niepełnosprawnych i potrafi dzielić się swoim doświadczeniem i wsparciem.

Powrót do szkół w reżimie sanitarnym

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie