Siódma edycja konkursu na stypendia artystyczne dla młodych...

  Siódma edycja konkursu na stypendia artystyczne dla młodych twórców

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Siódma edycja konkursu na stypendia artystyczne dla młodych twórców
  1/7
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szymczak

  Rozpoczyna się siódma edycja miejskiego konkursu dla młodych twórców. Na stypendia artystyczne prezydent Łodzi przeznaczonych zostanie 120 tysięcy złotych.
  Program skierowany jest do artystów do 35. roku życia. Komisja konkursowa, powołana zarządzeniem prezydent miasta, wyłoni dwunastu laureatów, z których każdy otrzyma 10 tys. złotych stypendium artystycznego.

  Znaczenie stypendiów podkreślają ich dotychczasowi laureaci, m.in. Anna Ciarkowska, Janusz Adam Biedrzycki i Eliza Gaust - zgodnie podkreślają, że liczyło się nie tylko zrealizowanie projektu, ale również spotkania i nawiązywanie nowych relacji z mieszkańcami miasta.

  W poprzednich edycjach programu przyznano 70 stypendiów na łączną kwotę 674 tys.
  zł. W tym roku na ten cel miasto przeznaczyło 120 tys. zł. Stypendia zostaną przyznane w kategoriach: sztuki wizualne, film, teatr, muzyka, taniec, literatura oraz upowszechniania kultury w tym: animacji kultury, organizacji wydarzeń kulturalnych, edukacji kulturalnej i artystycznej, badań nad kulturą.

  Wnioski o przyznanie stypendium artystycznego prezydent miasta można składać do 21 stycznia. Wzory formularza, umowy stypendialnej, formularza sprawozdania końcowego z realizacji stypendium, karty oceny merytorycznej dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Łodzi, pod adresem internetowym: bip.uml.lodz.pl oraz w sekretariacie Wydziału Kultury w Departamencie Gospodarki Mieszkaniowej i Kultury Urzędu Miasta Łodzi.

  -Jestem dumny z Łodzi, że taki program realizuje i ufam, że kolejne projekty będą równie znakomite, jak te z poprzednich edycji - dodaje Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent miasta.

  Informacji osobom zainteresowanym udziela Wydział Kultury UMŁ: tel. 42 638-53-64.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo