Siódma kolejka Ekstraligi Rugby to była karuzela. Mistrzowie z Budo 2011 nadal bez wygranej

Fragment meczu Juvenii z Ogniwem
Fragment meczu Juvenii z Ogniwem Fot. Polski Związek Rugby
Siódma kolejka Ekstraligi Rugby to była istna karuzela. Zaczęło się od wysokiego zwycięstwa Pogoni. Potem Arka Gdynia pozbawiła mistrzów Polski nadziei na przełamanie i pierwsze zwycięstwo. Lechia postawiła bardzo twarde warunki Orkanowi Sochaczew, a na koniec Juvenia Kraków rozbiła Ogniwo Sopot 39:0, choć pierwsza połowa jeszcze nie zapowiadała tak wysokiego zwycięstwa liderów tabeli - informuje Kajetan Cyganik, Biuro prasowe, Polski Związek Rugby.

Pogoń pokazała moc – mistrzowie wciąż w niemocy

Siódmą kolejkę spotkań otworzył mecz Pogoni Siedlce z KS Budowlanymi Łódź. Po tym, jak szeregi siedlczan zasilili byli zawodnicy Skry Warszawa, a stery w drużynie przejął Łukasz Nowosz, trudno było się spodziewać innego wyniku, niż wysokie zwycięstwo gospodarzy. W pierwszych minutach mieli oni jednak duże problemy, by płynnie rozegrać piłkę, która co chwilę wypadała im z rąk. Mimo to utrzymywali wyraźną przewagę terytorialną, którą wkrótce zaczęli zamieniać na dorobek punktowy. Worek z przyłożeniami otworzył w końcu Vaha Halaifonua, a jeszcze przed przerwą jego koledzy dołożyli kolejne cztery.
W drugiej odsłonie mecz miał bardzo podobny przebieg. Budowlani przede wszystkim starali się powstrzymywać kolejne ataki Pogoni. Ta z kolei mocnymi wejściami rozbijała szyki defensywne rywali i znajdywała drogę na pole punktowe. Ostatecznie siedlczanie wygrali 71:0, a po dwa przyłożenia zapisali na swoim koncie Martin Mangogo oraz Krystian Adamiak.
Zdecydowanie więcej emocji było w Gdyni, gdzie o przełamanie fatalnej passy walczyli mistrzowie Polski. Budo 2011 z animuszem rzucili się na rywali w pierwszych minutach, ale Arka wytrzymała napór i po dziesięciu minutach gry na własnej połowie, zaczęła coraz częściej kąsać rywala szybkimi, bardzo efektownymi rozegraniami w ataku. Mimo to, na otwarcie wyniku musieliśmy czekać aż pół godziny, kiedy przy chorągiewce zameldował się Radosław Rakowski. Choć Dawid Banaszek nie trafił podwyższenia z trudnej pozycji, zrewanżował się szybko, wykorzystując rzut karny.
Jeszcze przed przerwą byliśmy świadkami magii Antona Shashero, który na czystą pozycję wyprowadził Kewina Bracika, a ten wpadł na pole punktowe dokładnie między słupami. Budo 2011 tuż przed końcem pierwszej połowy zdobyli pierwsze punkty po karnym i do przerwy Arka Gdynia prowadziła 15:3.
W drugiej odsłonie mistrzowie Polski wciąż nie przypominali zespołu z poprzedniego sezonu. Zdołali zmniejszyć straty po karnym wykorzystanym przez Kamila Brzozowskiego. Ale na niewiele się to zdało. Rugbiści Arki, poczuli słabość rywali i zaczęli podkręcać tempo. W efekcie na pole punktowe wpadł Anton Shashero i gospodarze zaczęli uciekać. Budo 2011 co prawda wrócili do gry po przyłożeniu Roberta Kacprowicza, ale gra w osłabieniu po żółtej kartce Jana Krajki nie pomogła im w osiągnięciu celu. Wręcz przeciwnie. Dwa decydujące ciosy: karny wykorzystany przez Dawida Banaszka oraz przyłożenie po 80-metrowym rajdzie Antona Shashero dały Arce nie tylko zwycięstwo, ale także punkt bonusowy. Mistrzowie Polski pozostają natomiast bez wygranej i bez punktu…