Skanował legitymację kanara. Chciał wyłudzać łapówki?

  Skanował legitymację kanara. Chciał wyłudzać łapówki?

  Agnieszka Magnuszewska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Skanował legitymację kanara. Chciał wyłudzać łapówki?

  Skanował legitymację kanara. Chciał wyłudzać łapówki? ©Dziennik Łódzki/archiwum

  Widać już pierwsze efekty szkolenia z ochrony danych osobowych, które kontrolerzy MPK rozpoczęli 8 maja. Udało się przyłapać na gorącym uczynku osobę, która skanowała legitymację kontrolera. Prawdopodobnie chciała ją podrobić. Efekt? Sama zwolniła się z pracy.
  Skanował legitymację kanara. Chciał wyłudzać łapówki?

  Skanował legitymację kanara. Chciał wyłudzać łapówki? ©Dziennik Łódzki/archiwum

  Pracownik działu obsługi pasażera, który odpowiadał za spisywanie mandatów, zeskanował pierwszą stronę legitymacji kontrolera. Zresztą, wybór nie był przypadkowy, bo kontroler akurat jest zawieszony. Drugiej strony już nie zdążył zeskanować, bo inni pracownicy działu zwrócili mu uwagę.

  Sprawa była o tyle dziwna, że pracownik miał wpięty w komputer pendrive, na którego przeniesiono tylko zeskanowaną część legitymacji.


  - Zarówno kierownik sekcji kontroli, jak i kierownik działu obsługi pasażera próbowali uzyskać informacje, do jakich celów miała posłużyć pracownikowi zeskanowana legitymacja - podkreśla Sebastian Grochala, rzecznik MPK Łódź. - Ale bezskutecznie.

  Nie tylko sprawy nie wyjaśnił, ale od razu złożył wypowiedzenie z pracy. MPK na tym wcale nie zależało, bo zamierzało rozwiązać umowę z winy pracownika.

  - Prawdopodobnie podrobiona legitymacja miała mu służyć do prowadzenia kontroli na własną rękę. Jednak korzyści miałby z nich tylko wtedy, gdyby łapał wielu gapowiczów i przekonywał ich do wręczania łapówek - twierdzi Sebastian Grochala. - Chociaż kiedyś takie zachowania miały miejsce, to ostatnio nie dostajemy zgłoszeń od pasażerów o próbach wyłudzania łapówek. Zresztą, coraz więcej osób kupuje elektroniczne migawki, co znacznie uszczelnia system kontroli.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo