Skra Bełchatów - AZS Politechnika Warszawska 3:0 [ZDJĘCIA]

Pawel Hochstim
Zawodnicy Skry Bełchatów pewnie pokonali w sobotę (12 grudnia) drużynę AZS. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 (27:25, 25:18, 25:23). Zapraszamy do oglądania galerii z meczu.

Przeciwko stołecznej drużynie nadal nie mogli zagrać Mariusz Wlazły i Srecko Lisinac, Andrzej Wrona tylko był w meczowej kadrze, a Michał Winiarski też wystąpił incydentalnie. Mimo tego bełchatowianie nie stracili nawet seta.

A przynajmniej raz byli tego bliscy, bo w pierwszej partii, choć prowadzili 22:19, dopuścili do nerwowej końcówki - najpierw zablokowany został Marcel Gromadowski, a później trzy kolejne asy serwisowe posłał wprowadzony na boisko Paweł Mikołajczak! Rezerwowy atakujący Politechniki przez chwilę mógł czuć się bohaterem, ale przy stanie 23:23 dał się zablokować Karolowi Kłosowi i PGE Skra odzyskała inicjatywę. A po autowym ataku Guillaume Samiki wygrali pierwszą partię.

W dwóch kolejnych setach PGE Skra problemów nie miała i pewnie zwyciężyła 3:0. W ostatniej partii warszawianie obronili dwie piłki meczowe, ale trzeciej, gdy Gromadowski atakował na pojedynczym bloku, już nie zatrzymali.

Awans na pierwsze miejsce PGE Skra zawdzięcza również Lotosowi Treflowi Gdańsk, który za trzy punkty pokonał w Ergo Arenie Cerrad Czarnych Radom. Mecz był starciem dwóch byłych selekcjonerów reprezentacji Polski - Andrei Anastasiego (Lotos Trefl) i Raula Lozano (Cerrad Czarni). Kapitalnie zagrał wracający do wysokiej formy amerykański atakujący Lotosu Trefla Murphy Troy, który zasłużenie odebrał nagrodę dla gracza meczu.

Kolejne punkty stracili mistrzowie Polski z Asseco Resovii Rzeszów, bo choć przerwali serię porażek, to jednak stracili punkt w pięciosetowym meczu z Indykpolem AZS Olsztyn. I znów powiększyli swoją stratę do liderów PlusLigi. Wprawdzie jeszcze przed nimi szesnaście meczów, ale już widać, że o awans do finału będzie bardzo trudno.

PGE Skra Bełchatów - AZS Politechnika Warszawska 3:0 (27:25, 25:18, 25:23)PGE Skra: Uriarte 1, Conte 18, Marcyniak 2, Gromadowski 13, Marechal 11, Kłos 7, Milczarek (libero) oraz Winiarski, Stanković 1. Trener: Miguel Falasca.AZS Politechnika: Zagumny, Samica 10, Lemański 3, Filip 4, Łapszyński 5, Świrydowicz 6, Olenderek (libero) oraz Kowalczyk 2, Radomski 2, Mikołajczak 9, Firlej. Trener: Jakub Bednaruk.