Skra Bełchatów wygrała drugi mecz z Politechniką Warszawską

Siatkarze PGE Skry Bełchatów wygrali drugi mecz ćwierćfinałowy z AZS Politechniką Warszawską 3:0 i potrzebują już tylko jednego zwycięstwa, by po roku przerwy walczyć o medale w PlusLidze. Trzeci mecz zostanie rozegrany 24 marca w Warszawie.

PGE Skra Bełchatów - AZS Politechnika Warszawska 3:0 (26:24, 25:16, 25:15)

PGE Skra Bełchatów: Uriarte 1, Tuia 14, Kłos 9, Wlazły 18, Conte 7, Wrona 7, Zatorski (libero) oraz Antiga, Maćkowiak, Brdjović, Włodarczyk. Trener: Miguel Falasca.

AZS Politechnika Warszawska: Zatko 1, Kaczorowski 5, Gunia 6, Adamajtis 5, Pawliński 7, Nowak 5, Potera (libero) oraz Smoliński 1, Olenderek, Kolev 4. Trener: Jakub Bednaruk.

W pierwszej partii niedzielnego spotkania warszawianie prowadzili 24:22, ale wtedy popis dał Mariusz Wlazły. Po punkcie Samuela Tui Wlazły poszedł na zagrywkę i posłał trzy bomby. Dwóch pierwszych rywale nie przyjęli, a trzecią podbili, ale wyprowadzili atak na potrójny blok, który zatrzymał Pawła Adamajtisa.

W dwóch pozostałych partiach walki już nie było, tym bardziej, że drugiego seta Wlazły rozpoczął od... trzech asów serwisowych, a po meczu odebrał statuetkę dla najlepszego gracza meczu.

Warszawianie liczą, że u siebie na Torwarze uda im wyrwać chociaż jeden mecz faworytom.

- Wiemy, możemy ugryźć Skrę, tylko jeszcze nie do końca potrafimy to zrobić - mówi trener AZS Politechniki Jakub Bednaruk.