Skrzydlewska Cup 2012. Triumfują Łódź i Skierniewice [ZDJĘCIA]

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 ze Skierniewic w kategorii klas I-III i Skrzydlate Piątki, czyli drużyna Szkoły Podstawowej nr 55 z Łodzi w kategorii klas IV-VI wygrały Turniej Piłkarski Skrzydlewska Cup 2012.

Medale za trzecie miejsce w obu grupach wiekowych pojechały do Sieradza, a zdobyły je dwie reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 4.

- Podziwiam młodych zawodników za waleczność, ogromną ambicję, bo wszyscy walczyli jak o zwycięstwo w Euro 2012. Naprawdę jestem pod wrażeniem ich umiejętności - mówiła po finale Joanna Skrzydlewska, poseł do Parlamentu Europejskiego i organizator imprezy. - Gratuluję wszystkim, dziękuję za udział w imprezie i zapraszam za rok, na drugą edycje mojego turnieju.

Pierwsi na Orlik Szkoły Podstawowej 35 przy ul. Tybury w Łodzi wybiegli zawodnicy walczący o brązowy medal w kategorii klas I -III. Po wyrównanym meczu drużyna SP 4 z Sieradza wygrała z SP 79 Łódź 2:0, a obie bramki strzelił Piotr Szczepanik. W spotkaniu o III miejsce w kategorii klas IV-VI kibice oglądali aż sześć goli, a każdy był przedniej marki. Ostatecznie wygrała drużyna SP 4 Sieradz, która pokonała 4:2 SP z Białej. Gole dla zwycięzców strzelili: Adam Kałuziński - 2 oraz Jakub Pędziwiatr i Krzysztof Składowski. Dla drużyny z Białej obie bramki zdobył Sebastian Zych.

W meczu o złoto w młodszej grupie gra przebiegała pod dyktando SP 9 Skierniewice. Chłopcy z Dziewiątki niemal nie schodzili z połowy rywala, gdyby nie doskonale broniący Michał Marciniak, ambitni pabianiczanie już do przerwy straciliby trzy gole, a tak schodzili do szatni przegrywając 0:1. Po przerwie pabianicka Trójka ruszyła do odrabiania strat, pokazała kilka efektownych akcji i strzałów na bramkę, ale brakowało skuteczności. Ostatecznie skierniewiczanie wygrali 2:0 po golach Eryka Zielińskiego i Kajetana Słojewskiego.

Spotkanie o złoto w grupie starszej tylko przez kilka pierwszych minut było wyrównane. Później miażdżąca przewagę miała drużyna SP 55, a w polu karnym rywali szalał Szymon Zwoliński, który strzelił aż 5 goli. Szóstego dołożył Michał Karpnicki. Honorową bramkę dla SP 5 Skierniewice zdobył Bartłomiej Rzepecki.

Zwycięzcy w nagrodę dostali okazałe puchary, medale, komplety profesjonalnych strojów piłkarskich w kolorze złotym, dresy oraz torby sportowe. Za drugie miejsce nagrodą były stroje w kolorze srebrnym, zdobywcy trzeciego i czwartego miejsca dostali koszulki i spodenki piłkarskie w kolorach białym i niebieskim.

Turniej Skrzydlewska Cup 2012 rozgrywany był pod patronatem "Dziennika Łódzkiego".