OPRAC.:
Bartosz Głąb
Śląsk Wrocław przegrał sparing z Dinamem Zagrzeb.
Śląsk Wrocław przegrał sparing z Dinamem Zagrzeb. Adriana Ficek
Śląsk Wrocław. Liderujący w tabeli PKO Ekstraklasy zespół przegrał swój pierwszy mecz sparingowy na zgrupowaniu w Chorwacji. Wrocławianie okazali się gorsi od Dinama Zagrzeb przegrywając 2:3. Bramki dla polskiego klubu zdobywali Erik Exposito i Nahuel Leiva.

Śląsk Wrocław. Lider PKO Ekstraklasy przegrał z Dinamem Zagrzeb 2:3

Mecz był rozgrywany w trudnych warunkach, bo padający deszcz sprawił, że na boisku potworzyły się kałuże, które utrudniały grę. Śląsk rozpoczął spotkanie jedenastką, która stanowiła wyjściowy skład w większości jesiennych meczów w ekstraklasie. W przerwie trener Magiera dokonał jedenastu zmian i na boisku pojawili się wówczas m.in. Patryk Klimala, Wenezuelczyk Lewuis Pena oraz Bośniak Alen Mustafic, którzy dopiero dołączyli do Śląska.

Chorwacki zespół wyszedł na prowadzenie w 23. minucie po trafieniu Mauro Perkovića, Pięć minut później do wyrównania doprowadził Erik Exposito, czyli lider klasyfikacji strzelców PKO Ekstraklasy. Zaledwie minutę później Dinamo znów prowadziło, tym razem bramkę zdobył Arijan Ademi. Jednak na przerwę zespoły schodziły przy wyniku remisowym. Pod koniec pierwszej połowy gola na 2:2 zdobył Nahuel Leiva. Ostatnie słowo w tym meczu należało zo zespołu chorwackiego. Fran Brodic pewnie wykorzystał rzut karny i dał zwycięstwo swojej drużynie 3:2.

- Dla nas to była dobra jednostka sparingowa. Boisko było mokre, ale pod kątem zespołowości, determinacji i innych elementów, nad którymi pracujemy, to sądzę, że wyciągniemy z tego meczu bardzo dużo. Spotkanie było intensywne, a rywal wymagający w pojedynkach. Prezentował dobrą organizację gry. Do sparingu przygotowywaliśmy się tak, jak do meczu ligowego. Wykorzystaliśmy pewne elementy z przygotowań do meczu w PKO BP Ekstraklasie. W ostatniej fazie przygotowań posiłkowaliśmy się też tym, jak gra Dinamo. Jesteśmy skupieni na sobie i rozwoju tego, co dostrzegamy do poprawienia. Zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Zagraliśmy jedenastką ligową w pierwszych 45 minutach. Druga grupa to szeroka kadra naszego zespołu. Jesteśmy zadowoleni z obu połów i tego na jakim poziomie zawodnicy byli gotowi oraz co zaprezentowali - powiedział w wywiadzie dla klubowych mediów drugi trener zespołu, Paweł Kozub.

Dla wrocławian był to pierwszy sparing podczas zgrupowania w Chorwacji. Kolejny ma zostać rozegrany w sobotę, a rywalem lidera ekstraklasy będzie Hajduk Split.(PAP)

Dinamo Zagrzeb - Śląsk Wrocław 3:2 (2:2)

Bramki: 23' Petkovic, 29' Ademi, 55' Brodić (k.), - 28' Exposito, 44' Leiva.

Śląsk Wrocław:
(I połowa): Rafał Leszczyński - Martin Konczkowski, Aleks Petkow, Łukasz Bejger, Patryk Janasik - Nahuel Leiva, Patrick Olsen, Peter Pokorný, Petr Schwarz, Piotr Samiec-Talar - Erik Expósito.

(II połowa): Kacper Trelowski - Jehor Macenko, Simeon Petrow, Aleksander Paluszek, Rosen Bożinow, Daniel Łukasik, Michał Rzuchowski, Alen Mustafić, Lewuis Peña, Burak İnce, Patryk Klimala.