Tomasz Jabłoński
ŁKS gra ze Śląskiem we Wrocławiu
Śląsk ŁKS na żywo. Relacja z meczu pomiędzy Śląskiem Wrocław i ŁKS. Wynik meczu Śląsk ŁKS na żywo.

Wynik Śląsk - ŁKS 4:0

90+2 min. Koniec meczu. Przykro było patrzeć na przebieg wypadków na tym meczu. ŁKS przypominał przypadkowych piłkarzy, którzy spotkali się po raz pierwszy. Nie będziemy krytykować łódzkich zawodników, bo nie tylko oni są winni. Także ci, którzy budowali ten zespół
90 min. Sędzia przedłużył mecz o 2 minuty
90 min. Ostatnia minuta tego meczu.
86 min. Zmiana w ŁKS. Sajdak wchodzi na boisko za Ratajczyka
86 min. Pirulo ukarany żółtą kartką
86 min. Zablokowany strzał Wróbla.
84 min. Długie podanie do Trąbki przechwycone przez gospodarzy
82 min. Putnocky odbił piłkę po strzale Pirulo
82 min. Indywidualne błędy z obu stron
80 min. Blisko rzutu karnego był Samiec-Talar, który ostro zaatakował Klimczaka. Sobociński miał wielkie pretensje do sędziego. Jego zdaniem powinna być jedenastka dla ŁKS
75 min. Zmiany w drużynie gospodarzy. Na boisku są Samiec-Talar i Bergier. Boisko opuścili strzelec gola Marković i Exposito - autor jednej bramki i dwóch asyst. Gospodarze podkreślają, że na boisku jest teraz trzech młodzieżowców
74 min. Gol dla Śląska. Po strzale głową Exposito piłka odbiła się od poprzeczki bramki Malarza, a następnie od ziemi już za linią bramkową. Exposito powinien zostać zatrzymany przez Klimczaka
73 min. Tempo meczu spadło. Obie strony chyba pogodzone są ze swoim losem, ale nie z wynikiem
69 min. Zmiana w Śląsku. Chrapek za Picha
69 min. Trąbka wbiega w pole karne, zagrał do Corrala, ale faulowany był obrońca Śląska
68 min. Korner dla łodzian. Wybija Exposito. Uwolnienie gospodarzy
67 min. Nieczysto strzelał Pich czubkiem buta, piłkę łapie Malarz
65 min. Musonda minął dwóch łodzian, ale później zagrał niedokładnie.
63 min. ŁKS w ataku.
60 min. Wróbel ograł Puerto i strzelał, ale obok bramki. Zabrakło precyzji
58 min. Bramkarz Śląska ma dużo więcej pracy. Posiadanie piłki: ŁKS - Śląsk 60:40
56 min. Dobry strzał Klimczaka - Putnocky wybił piłkę na róg. Wrzutka po rożnym, kolejny strzał tym razem Dąbrowskiego, jednak znów niecelny
54 min. Po wejściu Corrala i Wróbla Śląsk nie ma takiej swobody w grze. A może oszczędza siły?
52 min. Strzelał Ratajczyk, ale Putnocky łapie piłkę. Gra ŁKS wygląda lepiej, jednak marna to pociecha. Wynik mówi wszystko
49 min. Puerto wybił piłkę sprzed linii bramkowej gospodarzy. Bardzo dobra okazja dla ŁKS. Strzelcem gola byłby Pirulo
48 min. Uratował ŁKS Sobociński. Przeciął podanie do Picha
47 min. Piłkarze ŁKS wyżej podchodzą do gospodarzy
46 min. Dwie zmiany w ŁKS. Wchodzą Corral i Wróbel, zeszli z boiska Sekulski i Grzesik
46 min. Początek drugiej połowy
Dziwią statystyki tego meczu. ŁKS w posiadaniu piłki prowadzi 54:46
45 min. Koniec pierwszej połowy
45 min. Fatalna próba dośrodkowania Grzesika
44 min. Grzesik fauluje Markovicia. Stiglec zagrał do Markovicia, na szczęście łodzianie przerwali akcję gospodarzy
43 min. Wolny dla Śląska, piłkarze ŁKS wybijają piłkę poza boisko
41 min. Strzelał Pich. Malarz odbił piłkę. Groźny strzał i dobra interwencja bramkarza ŁKS
40 min. Akcja Pirulo - Sekulski - Trąbka. Nie ma pomysłu na przełamanie obrony gospodarzy
38 min. Ostre starcie Ratajczyka i Płachety
37 min. Expósito podał do Picha, który rzucił się, ale nie sięgnął piłki
35 min. Pich ograł Dąbrowskiego, do piłki nie doszedł Płacheta, doznał urazu. Konieczna jest interwencja lekarska
33 min. Sekulski strzelał zza linii pola karnego, piłka o metr minęła słupek bramki gospodarzy
31 min. Klimczak wślizgiem zatrzymał Musondę
30 min. Przerwa w grze. Piłkarze mogą się napić i odpocząć
28 min. Strzelał Pich, ale obok słupka. Malarz odprowadził piłkę wzrokiem
27 min. Piłkarze ŁKS próbują atakować, ale robią to bez przekonania, czemu trudno się dziwić
23 min. Gol dla Śląska. Trzeciego gola dla gospodarzy strzelił Płacheta. To piłkarz, który grał w ŁKS w juniorach.Jest wychowankiem Pelikana Łowicz. Grał też w UKS SMS. Płacheta pokonał Malarza strzałem w krótki róg.
20 min. Piłkarze ŁKS mają już chyba dość tego meczu i tej ekstraklasy. Można się załamać
17 min. Gol dla Śląska. Stiglec strzelcem drugiego gola. Pirulo stracił piłkę w środku przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy. Nikt nie był w stanie zatrzymać wrocławian. Piłkę otrzymał Stiglec, wbiegł w pole karne i mimo asysty Grzesika między nogami Malarza strzelił do siatki.
16 min. Malarz minął się z piłką. Expósito strzelał głową, na szczęście dla ŁKS obok bramki. Drugi błąd Malarza
8 min. Rzut rożny dla gospodarzy, Malarz łapie piłkę
6 min. Strzelał Pirulo z dystansu, ale wyrównania nie ma
4 min. GOL. F. Marković przechwycił piłkę w środku pola, stracił ją Pirulo. Zawodnik gospodarzy popędził z piłką pod bramkę ŁKS. Gonił go Klimczak, mało agresywnie atakował Sobociński. Marković z pola karnego strzelił obok Malarza. Piłka trafiła w słupek i wpadła do siatki. Dramat!

[/b]2 min. [/b]Łodzianie w tradycyjnych biało-czerwono-białych strojach, gracze z Wrocławia w ciemnozielonych
1 min. Mecz rozpoczęty. W ostatnich pojedynkach bezpośrednich Śląsk dominuje. Ostatnie zwycięstwo ŁKS-u to dopiero rok 2005 (2:0). Od sześciu meczów bilans wrocławian to cztery wygrane i dwa remisy.

Godz. 17.55. ŁKS traci 13 punktów do bezpiecznego miejsca, które gwarantuje utrzymanie. Do zdobycia są jeszcze 24 punkty. Łudzimy się czy żyjemy nadzieją?

Osiem minut do meczu. Śląsk Wrocław gra w składzie: Putnocky – Musonda, Puerto, Tamas, Stiglec – Łabojko, Mączyński – Marković, Pich, Płacheta – Expósito. Rezerwowi: Kajzer – Celeban, Pawelec, Živulić, Chrapek, Gąska, Samiec-Talar, Bergier, Raičević.

Trener Wojciech Stawowy zmienił skład. Zagrają: Malarz - Grzesik, Dąbrowski, Sobociński, Klimczak - Pirulo, Wolski, Piątek, Trąbka, Ratajczyk - Sekulski.
W rezerwie zostają: Arndt, Bogusz, Corral, Dominguez, Sójka, Moros, Sajdak, Rozwandowicz, Wróbel.
Z piłkarzy, którzy przyszli do klubu zimą i mieli być wzmocnieniem gra tylko Dąbrowski. Nieudane były pozostałe transfery zwłaszcza graczy zagranicznych z Hiszpanii i Słowenii.

Dziś w niedzielę, w ostatniej kolejce rundy zasadniczej piłkarskiej ekstraklasy, Śląsk na Stadionie Miejskim we Wrocławiu zagra z ŁKS Łódź. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.

Łodzianie nie wygrali jeszcze po wznowieniu rozgrywek. Czas na odrobinę radość dla łódzkich kibiców.
Ełkaesiacy w tym meczu zagrają w następującym składzie.

ŚLĄSK ŁKS NA ŻYWO ONLINE

PKO Ekstraklasa: Śląsk – ŁKS Łódź. Kontrakt Vitezslava Lavički został przedłużony. Czech ma więc szansę zostać jednym z najdłużej pracujących trenerów Śląska Wrocław.

Transmisja meczu w telewizji na kanale Canal+ Sport, wyłącznie w ramach multiligi+, czyli łączonej relacji ze wszystkich meczów tej serii gier.