SLD: kampania polityków PO zamiast Święta Łodzi na Starym...

  SLD: kampania polityków PO zamiast Święta Łodzi na Starym Mieście [LIST]

  ab

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Tomasz Trela i Dariusz Joński złożyli kwiaty pod obeliskiem po godz. 12
  1/2
  przejdź do galerii

  Tomasz Trela i Dariusz Joński złożyli kwiaty pod obeliskiem po godz. 12 ©Łukasz Kasprzak

  Poseł Dariusz Joński i radny Tomasz Trela (obaj SLD) wystosowali list otwarty do prezydent Hanny Zdanowskiej w sprawie obchodów Święta Łodzi, które odbyły się w poniedziałek na Starym Rynku. Przypomnijmy, że pod obeliskiem nie pozwolono zabrać głosu Łucji Robak, szefowej Stowarzyszenia Przyjaciół Starego Miasta w Łodzi, a uroczystości odbyły się o godz. 11 choć zawsze odbywały się w południe. Poniżej treść listu w tej sprawie do prezydent Łodzi.
  CZYTAJ TEŻ: Obchody Święta Łodzi: wpadka urzędników na Starym Mieście [ZDJĘCIA]

  590 lat temu w Przedborzu nad Pilicą, Łodzi nadano prawa miejskie. Od 590 lat budowana jest historia miasta przemysłu, miasta upadku, miasta nadziei, a przede wszystkim miasta tradycji, szacunku i bezwarunkowej miłości do jego postindustrialnego, nieco przykurzonego uroku.


  Od wielu lat, tradycyjnie, obchody rozpoczynały się o godzinie 12.00 na Rynku Starego Miasta. Gospodarzem uroczystości od wielu lat, tradycyjnie, było Stowarzyszenie Przyjaciół Starego Miasta w Łodzi, a współorganizatorem, równie tradycyjnie, Przewodniczący Rady Miejskiej. Po tradycji pozostało jednak wyłącznie miłe wspomnienie, a po tegorocznych urodzinach miasta - niesmak.

  Nie byliśmy dziś jedyni, którzy z zażenowaniem i powątpiewaniem przyglądali się temu, co bardziej wyglądało na urodziny Platformy Obywatelskiej. Czemu Pani Prezydent postanowiła z tego święta, święta całego Miasta i wszystkich mieszkańców, uczynić prywatny festiwal zachwytu nad sobą i partyjnymi kolegami? Jaką lekcję szacunku do tradycji przekazała dziś Pani łodzianom?

  Obchody z godziny 12.00 przeniesione zostały na 11.00. Tylko po to, by wprowadzić zamieszanie wśród uczestników, szczególnie tych nieco starszych, którzy szanują przyzwyczajenie bardziej niż współczesne środki przekazu? Organizatorem mianowała się Pani, odbierając przywilej bycia współorganizatorem Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Łodzi. Czyżby chodziło o to, że jest z innej niż Pani partii?

  Stowarzyszenie Przyjaciół Starego Miasta w Łodzi, które w ubiegłych latach było gospodarzem urodzin, nie zostało nawet dopuszczone do złożenia kwiatów pod pamiątkowym kamieniem. Zabrakło na scenie miejsca dla osób, które w jeden rok robią dla pamięci o przeszłości Łodzi więcej, niż Pani od początku kadencji? 50 milionów kosztować będzie remont ulicy Piotrkowskiej. Wstydu, który powinna Pani odczuwać za wygląd Starego Rynku, nie umiemy wycenić.

  Przemowy wygłosili członkowie Platformy Obywatelskiej. Tylko. I z przykrością stwierdzamy, że nie dlatego, że są tak wspaniałymi mówcami. Pozostali parlamentarzyści i inni goście, nie doświadczyli nawet zaszczytu bycia powitanymi, zupełnie jakby ich tam wcale nie było. Miał być rozmach i wyjątkowość, a wyszedł chaos, arogancja i ignorancja. Zamiast Święta Miasta, wzięliśmy udział w kampanii reklamowej polityków PO organizowanej za publiczne pieniądze, z naszych kieszeni.
  Ochotnicze Straże Pożarne za darmo robią lepiej to, co skandalicznie i za wysokie pensje popsuli podlegli Pani pracownicy. Nie mamy jednak pewności, czy na jaw wyszła ich niekompetencja, czy źle pojęte wizjonerstwo i megalomania władz miasta z Panią na czele.

  Dlaczego tegoroczne urodziny zorganizowane zostały właśnie tak? Ile pieniędzy zapłacili łodzianie, za to, by pooglądać na scenie polityków PO? Czy zbliżające się wybory i chęć przykrycia wewnętrznych konfliktów i nieudolnego rządzenia były, aż tyle warte? Kto był odpowiedzialny za tak skandaliczne potraktowanie, tak zasłużonej dla miasta organizacji jaką jest Stowarzyszenie Przyjaciół Starego Miasta?

  Żaden jubilat nie lubi gdy psuje mu się urodziny. Na szczęście Łódź i jej mieszkańcy już wkrótce będą mieli okazję podziękować za to Święto w stosowny sposób, przy urnie wyborczej.

  Dariusz Joński, poseł na Sejm RP

  Tomasz Trela, przewodniczący SLD w Łodzi

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (13)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Joński czy Zdanowska jeden...

  Narodowiec (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  Zdanowska czy Jonski dwie strony tego samego medalu. Trzeba obalić ten cały skorumpowany układ, układ który powstał ponad 20 lat temu w Magdalence. Peło, komuchy jeden ciort

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Na

  łd (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  drzewo czerwone pająki

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  x

  xxi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

  Mnie ogarnia niesmak ilekroć widzę Jońskiego. Aparatczyk, który ciągle paple partyjne mantry.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hmm

  XYZ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 7

  Nie wiadomo kto gorszy Zdanowska czy Joński/Trela...
  Ehh ci politycy

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czas na Jońskiego

  Mariusz Wodzki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 16

  Panie Joński niech Pan kandyduje na Prezydenta miasta. Brakuje kogoś kto posprząta ten bałagan


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jezu czys ty oszalal to jeszcze wiekszy zlodziej i degenrat

  Lodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 8

  OSZALAES !!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  diabełich nasłał

  łodzianin z dziada pra.... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 8

  Zdanowskiej podzekujemy ale rozpieprzoa lodz po niej i jej kolesiu Stepniu pozostanie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zostawcie juz nasze miasto w spokoju

  rodowity lodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 12

  Pani Prezydent podziękujemy ale oszpecona Piotrkowska i inne inwestycje z piekła rodem przy współudziale pana Stępnia którego chyba sam czart nasłał pozostaną

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Hahaha

  szu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 8

  Unikalna okazja umknęła panom z sld? Przypadkiem kolega pełni obowiązki przewodniczącego, to nagle troszczą się o to, kto organizuje? A co p. Joński zrobił dla rynku Starego Miasta, jak był...rozwiń całość

  Unikalna okazja umknęła panom z sld? Przypadkiem kolega pełni obowiązki przewodniczącego, to nagle troszczą się o to, kto organizuje? A co p. Joński zrobił dla rynku Starego Miasta, jak był wiceprezydentem?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Lewacy

  Łodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 9

  Joński i Trelek Morelek - dwaj zazdrośni nieudacznicy. Żal wam zadki ściska panowie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A co żal wam du.ę ściska

  Kolega (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 7

  A może Joński coś z historii nam powiesz, np:...powstanie kiedy było?
  Tak na prawdę to widzę że chłopcy z sld zazdrośni że to oni nie mogli się promować

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo