Śmierć dziecka po operacji w szpitalu w Łasku. Kontrola...

  Śmierć dziecka po operacji w szpitalu w Łasku. Kontrola łódzkiego NFZ w Dializie

  Zdjęcie autora materiału
  Agnieszka Jędrzejczak

  Dziennik Łódzki

  Śmierć dziecka po operacji w szpitalu w Łasku. Kontrola łódzkiego NFZ w Dializie

  Śmierć dziecka po operacji w szpitalu w Łasku. Kontrola łódzkiego NFZ w Dializie ©Mariusz Kapala / archiwum Polska Press

  Narodowy Fundusz Zdrowia w Łodzi sprawdza, czy szpital Dializa w Łasku powinien w ogóle leczyć zaplanowanego dnia 3 - letniego chłopca.
  Śmierć dziecka po operacji w szpitalu w Łasku. Kontrola łódzkiego NFZ w Dializie

  Śmierć dziecka po operacji w szpitalu w Łasku. Kontrola łódzkiego NFZ w Dializie ©Mariusz Kapala / archiwum Polska Press

  Po naszych doniesieniach o śmierci 3-letniego Pawełka, który zmarł po operacji przeprowadzonej w szpitalu Dializa w Łasku, Narodowy Fundusz Zdrowia w Łodzi rozpoczął kontrolę w placówce.

  – Kontrola została wszczęta w związku z informacjami o śmierci dziecka, mogącej mieć związek z nieprawidłową realizacją umowy zawartej z tą placówką – mówi Magdalena Góralczyk z biura prasowego łódzkiego oddziału NFZ.

  CZYTAJ WIĘCEJ O SPRAWIE: Tragedia w Łasku. Kto odpowiada za śmierć trzylatka w szpitalu?

  Fundusz do końca lipca będzie sprawdzał, czy szpital wywiązuje się i w jaki sposób z umowy zawartej z NFZ na leczenie szpitalne w izbie przyjęć i oddziale chirurgii dziecięcej. Fundusz będzie weryfikować m.in. harmonogram pracy personelu, sprzęt, warunki lokalowe, organizację i sposób udzielania świadczeń. Zweryfikuje także dokumentację medyczną dotyczącą leczenia 3-letniego Pawełka.

  – Kontrolerzy sprawdzą, czy doszło do nieprawidłowości oraz czy szpital w dniu zdarzenia miał możliwości pozwalające udzielenie świadczenia dziecku, tj. czy posiadał wymagany sprzęt diagnostyczny – dodaje Magdalena Góralczyk.

  ZOBACZ TEŻ: Ranking Szpitali 2015. Które szpitale w Łódzkiem najlepsze?

  Przypomnijmy, że w ostatni piątek czerwca 3-letni Pawełek miał zaplanowany urologiczny zabieg laparoskopowy w szpitalu Dializa w Łasku. Operacja miała odbyć się rano, ale ostatecznie chłopiec położył się nas stole dopiero po południu.

  W trakcie zabiegu nastąpiły jednak komplikacje - doszło m.in. do krwawienia wewnętrznego. Chłopiec stracił ponad pół litra krwi. 3-latkowi ostatecznie podczas zabiegu usunięto... śledzionę.

  Matka chłopca wspomina w rozmowie z nami, że lekarz przeprowadzający zabieg przyznał po zakończeniu go, że zepsuł się laparoskop, który uszkodził narząd. - W prokuraturze dowiedziałam się jednak, że w książce serwisowej szpitala nie ma informacji o uszkodzeniu takiego sprzętu - mówi pani Ewa, mama chłopca.

  Stan 3-latka po operacji zaczął się pogarszać z godziny na godzinę i ostatecznie przewieziono go karetką do szpitala przy ul. Spornej w Łodzi. Tam po godz. 21 zmarł. We wtorek odbyła się lekarsko - sądowa sekcja zwłok.

  Wydarzenia tygodnia w Łódzkiem. Przegląd wydarzeń 27 czerwca - 3 lipca 2016 roku

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  LOL

  chłops (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Ale jaja :D

  Warto zobaczyć

  Diety