Sparing zamiast ligi. Widzew Łódź – Stal Głowno 7:1 [ZDJĘCIA]

Paulina Szczerkowska
Nie tak dla piłkarzy Widzewa Łódź miała wyglądać dzisiejsza sobota (7 marca). Zamiast ligowego meczu przeciwko Sandecji Nowy Sącz, drużyna rozegrała sparing ze Stalą Głowno. Zespół na co dzień występujący w lidze okręgowej, nie była trudnym przeciwnikiem dla Łodzian. Widzew wygrał 7:1.

Spotkanie pierwotnie zaplanowane było dla piłkarzy, którzy nie wezmą udziału w meczu ligowym. Z powodu piątkowej decyzji PZPN, do Gutowa udała się jednak cała drużyna. W pierwszej połowie na boisku zobaczyliśmy zawodników, którzy raczej nie mają szans na grę w podstawowej jedenastce. Ta część meczu zakończyła się wynikiem 3:1, a strzelcami goli dla Widzewa byli: Veljko Batrović, Maksym Kowal i znów Batrović, który ostatnie trafienie zaliczył z rzutu karnego.

Po przerwie na murawie pojawili się gracze, którzy powinni stanowić o sile łódzkiego zespołu. Gra wyglądała dużo składniej, co miało wpływ także na wynik spotkania. W drugiej połowie widzewiakom udało się zdobyć 4 gole, a strzelcami byli kolejno: Mariusz Rybicki, Tsubasa Nishi, Edgar Bernhardt oraz David Kwiek. Ostatni z wymienionych jest najskuteczniejszym zawodnikiem podczas zimowych przygotowań. Trafiał do bramki przeciwników aż 5 razy.

Chociaż wynik wydaje się imponujący, to należy pamiętać o klasie rywala, który występuje tylko w lidze okręgowej. Najważniejsze podczas sobotniego sparingu było, aby piłkarze odbudowali się po wczorajszej decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych. Spotkanie pokazało, że drużyna ma w sobie dużo chęci do gry i jest gotowa do występów w meczach o punkty.

- Mam fajną grupę piłkarzy, która dalej wierzy, że możemy w Łodzi utrzymać I ligę. Nawet mimo tak dużej straty punktowej – mówił po meczu trener Wojciech Stawowy. - Liczę, że uda nam się jeszcze zagrać spotkanie z Sandecją. Chciałbym, żeby trener Wójtowicz stanął na wysokości zadania i zechciał zmierzyć się z nami w innym terminie. Wyniki meczów nie powinny być rozstrzygane przy „zielonym stoliku”. Wygodnie jest dopisać sobie punkty poza boiskiem, ale piłka polega na graniu.

Widzew Łódź – Stal Głowno 7:1 (3:1)
17′ Batrović, 22′ Kowal, 36’ Batrović (k), 54′ Rybicki, 56′ Nishi, 73′ Bernhardt, 80′ Kwiek