SPORT: Śląsk Wrocław - Widzew 2:2

W meczu 21. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Widzew zremisował we Wrocławiu ze Śląskiem 2:2, choć jeszcze na 5 minut przed końcem prowadził 2:0. Wyrównującą bramkę stracił w 95 minucie meczu. Oto zapis relacji live z tego spotkania.

To mecz z podtekstami. Obaj trenerzy mają do wyrównania rachunki z czasów, gdy prowadzili inne kluby. Zagłębie Lubin pod wodzą Czesława Michniewicza wyprzedziło Bełchatów Oresta Lenczyka w walce o tytuł mistrza Polski 2007.

Składy drużyn
Śląsk Wrocław: Kelemen - Gancarczyk, Celeban, Fojut, Pawelec - Sobota, Sztylka, Kaźmierczak, Mila, Ćwielong - Jezierski. Trener Orest Lenczyk

Widzew: Mielcarz - Broź, Szymanek, Madera, Dudu - Budka, Pinheiro, Panka, Żigajevs, Durić - Sernas. Trener: Czesław Michniewicz.

Sędziuje Szymon Marciniak (Płock).

Trener Michniewicz wreszcie dał szansę Portugalczykowi Bruno Pinheiro. Łodzianie chcą przerwać serię 13 meczów bez porażki drużyny gospodarzy. Pod wodzą Oresta Lenczyka wrocławianie w tym sezonie jeszcze nie przegrali.

Liczymy na przełamanie Darvydasa Sernasa, który ostatnie bramki z gry zdobył we wrześniu ub. roku w meczu ze... Śląskiem we Wrocławiu. Kółko się dziś zamyka, warto odkurzyć swój strzelecki certyfikat.

Pierwszy gwizdek sędziego za nami.

To też szczególny mecz dla Przemysława Kaźmierczaka i Sebastiana Mili, którzy przecież grali w ŁKS. Właśnie Kaźmierczak strzela, ale prosto w ręce Mielcarza.

10 minut gry za nami - goli nie ma.

Próbował strzelać Dudu, ale wywalczył tylko rzut rożny.

Uderzał Sernas, lecz też bez powodzenia. 20 minut gry minęło - jest 0:0

Za zagranie ręką żółtą kartką ukarany zostaje Ćwielong.

Nie ma groźnych podbramkowych sytuacji. Pół godziny gry za nami -. 0:0.

Mecz stoi na słabym poziomie. Czekamy na ciekawe akcje.

Nieskuteczna główka Madery. Do końca pierwszej połowy pozostało 5 minut.

Żigajews ukarany żółtą kartką za faul.

Koniec pierwszej połowy - 0:0.

Druga połowa rozpoczęta.

Schodzi Duric, a w jego miejsce gra Dzalamidze. Zmiana też w drużynie gospodarzy - za Jazierskiego wchodzi Gikiewicz (kolejny eks-ełkaesiak).

Fojut ukarany żółtą kartką.

GOL DLA WIDZEWA

W 55 minucie prowadzenie dla łodzian uzyskuje Sebastian Madera. Po dośrodkowaniu Dudu Madera popisał się celnym strzałem głową. Potwierdza się to, że Madera jest w superformie. Musi to dostrzec wreszcie trener kadry Franciszek Smuda.

56 minuta - Sobotę zastępuje Madej.

Minęła godzina gry. Trzymamy kciuki, by wynik już się nie zmienił - chyba że kolejne bramki strzelą widzewiacy.

W 62 minucie powinno być 2:0 dla Widzewa, lecz piłka po strzale Sernasa o centymetry przeleciała ponad bramką gospodarzy.

63 minuta - zmiana w drużynie Widzewa - Żigajevsa zastępuje Oziębała.

Niewiele brakowało, aby Dudu zdobył drugą bramkę. Przestrzelił.

Do końca zostaje 20 miunut. Widzew prowadzi 1:0.

72 minuta - Szewczuk zastępuje Ćwielonga.

73 minuta. DRUGI GOL DLA WIDZEWA. Po podaniu Dzudu świetną indywidualną akcję zaprezentował Dzalamidze i pokonał bramkarza gospodarzy.

Śląsk - Widzew 0:2.

Do końca został kwadrans. Łodzianie nie wypuszczą zwycięstwa z rąk.

10 minut do ostatniego gwizdka. Widzew kontroluje przebieg meczu.

85 miniuta. GOL DLA Śląska. Bramkę ładnym strzałem zdobył kolejny eks-ełkaesiak w drużynie wrocławskiej - Łukasz Madej.

Śląsk - Widzew 1:2.

89 minuta Bieniuk zmienia Pinheiro. To już taktyczna zmiana na utrzymanie wyniku.

Sędzia doliczył aż 4 minuty.

Dzalamidze ukarany żółtą kartką.

Sekundy do końca.

KARNY dla Śląska po faulu na Madeju. To niewiarygodne. Faulował Szymanek i został ukarany czerwoną kartką.

94 minuta. Karny wykorzystany przez Milę. Śląsk - Widzew 2:2.