Sportowiec Roku 2013 - Regulamin

kos
Regulamin plebiscytu pod nazwą „Sportowiec Roku 2013”

Art. 1

Plebiscyt dla czytelników „Dziennika Łódzkiego” / użytkowników serwisu dzienniklodzki.pl pod nazwą „Sportowiec Roku 2013 ” organizowany jest przez Polskapresse Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie ul. Domaniewska 41, wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego – Rejestru Przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000002408, o kapitale zakładowym 41 853 000,00 złotych oraz numerze identyfikacji podatkowej NIP 522-01-03-609, zwaną dalej ORGANIZATOREM.
Nadzór nad przebiegiem Plebiscytu sprawuje Komisja Plebiscytowa powołana przez Organizatora.

Art. 2

Celem Plebiscytu jest wyłonienie najlepszego Sportowca roku 2013 województwa łódzkiego.

Art. 3

Warunki uczestnictwa w plebiscycie
W plebiscycie może uczestniczyć każdy, z wyjątkiem pracowników i współpracowników „Polskapresse”, osób którym powierzono określone prace w związku z organizowaniem plebiscytu oraz członków ich najbliższych rodzin.

Art. 4

Zasady przeprowadzania Plebiscytu
1. Plebiscyt będzie się odbywał w dniach od 4.12.2013 r. do 7.02.2014r. i obejmuje zgłoszenia kandydatur nadesłane drogą elektroniczną na adres: [email protected] , wpisując w temacie wiadomości „Zgłoszenie Sportowiec Roku”

a) Prawidłowe zgłoszenia należy dostarczyć drogą elektroniczną, na w/w adres e-mail do godz. 12:00 w dniu 10.12.2013 r.

b) Prawidłowe zgłoszenie powinno zawierać:

 • dane kandydata (Imię, Nazwisko)
 • dyscyplina jaką kandydat reprezentuje
 • zgodę kandydata na kandydowanie oraz publikowanie jego wizerunku w wydawnictwach organizatora, w tym wydawanych przez niego gazetach, kalendarzach i innych wydawnictwach reklamowych i promocyjnych związanych z Plebiscytem, w wydaniach papierowych i internetowych.

Na liście kandydatów do tytułu Sportowiec Roku mogą znaleźć się tylko osoby pełnoletnie.
c)Organizator zastrzega sobie prawo do weryfikacji zgłoszeń.
d) Po pozytywnej weryfikacji zgłoszenia, kandydatura zostanie w terminie 24 godzin dołączona do listy kandydatów.

2. Poprzez przesłanie zgłoszenia, o którym mowa w pkt. 1 osoba zgłaszająca potwierdza, że akceptuje zasady Plebiscytu zawarte w niniejszym Regulaminie,

Art. 5

1. Wybór najlepszego sportowca roku 2013 województwa łódzkiego będzie odbywać się w dwojaki sposób: za pomocą SMS-ów, oraz poprzez wypełnianie i doręczanie do Organizatora kuponów

2. Zasady głosowania za pomocą SMS-ów są następujące:
a) Za pomocą SMS można głosować wyłącznie na sportowców, którzy znajdują się na Liście Kandydatów
b) Głosowanie drogą SMS w plebiscycie odbywa się poprzez zakup e-wydania. Zakupu e-wydania można dokonać poprzez przesłanie SMS-a na numer 72355 (koszt wysłania SMS-a 2 zł netto / 2,46 zł z VAT) o treści SPORTOWIEC.nr kandydata np. SPORTOWIEC.55 lub SPORTOWIEC.99
c) Numer kandydata oznacza numer pod którym dany kandydat został umieszczony na liście kandydatów.
d) W jednym SMS-ie można wskazać jednego kandydata.
e) Jedna osoba może wysłać dowolną ilość SMS-ów.
f) Wysłanie SMS-a jest jednoznaczne ze złożeniem oświadczenia o zapoznaniu się z Regulaminem.
g) Koszt jednego SMS to 2,46zł z VAT.
h) Za każdy SMS spełniający warunki określone w punkcie 2, kandydat którego numer został wskazany w tym SMS-ie otrzymuje 10punktów. Równolegle z SMS-ami kapituła plebiscytu zliczać będzie punkty z wyciętych i wypełnionych kuponów, które od 13 grudnia drukować będziemy w „Dzienniku Łódzkim”. Pierwsze miejsce na kuponie oznacza 10 punktów dla sportowca, drugie – dziewięć, itd.
i) Śledzenie głosowania za pomocą SMS jest możliwe w internecie na stronie: www.dzienniklodzki.pl
j) Głosowanie SMS trwa od 13 grudnia 2013 od godz 12.00 do 07 lutego 2014 r do godz 23.59. SMS-y przesłane po upływie ww. terminu nie będą uczestniczyły w głosowaniu.
k) Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne przeszkody i utrudnienia techniczne w wysyłaniu i odbieraniu SMS-ów. Organizator nie weryfikuje danych wskazanych przez osobę biorącą udział w Plebiscycie z danymi abonenta telefonu komórkowego, z którego wykonane zostało połączenie. Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wszelkie nieprawidłowości powstałe w powyższym zakresie.

3. Zasady głosowania z wykorzystaniem kuponów.
Głosować można wyłącznie poprzez wypełnienie i doręczenie do siedziby Organizatora kuponu wydrukowanego w okresie od 13 grudnia 2013 do 07 lutego 2014 r., w gazecie „Dziennik Łódzki”.
4. Kupony można składać:
a) poprzez wrzucenie ich do urn znajdujących się w siedzibie Organizatora w Łodzi przy ulicy Ks.I. Skorupki 17/19, od 13 grudnia 2013 do 07 lutego 2014 r do godziny 12,:00 lub
b) za pośrednictwem poczty, przy czym w głosowaniu biorą udział wyłącznie te kupony, który zostaną doręczone do Organizatora najpóźniej w dniu 07.02.2014 r. do godziny 12:00
5. W głosowaniu biorą udział wyłącznie te kupony, na których wpisano co najmniej jedno nazwisko, zaś kupon został podpisany w miejscu wskazanym na podpis.
6. Liczba punktów uzyskana w głosowaniu z udziałem kuponów nie jest ujawniana na żadnej stronie internetowej

Art. 6

 1. Suma punktów z głosowania SMS i za pomocą kuponów wyłoni laureatów tj. tych Sportowców, którzy są najpopularniejsi.
 2. Nadzór nad prawidłowością przeprowadzenia plebiscytu prowadzi Kapituła Plebiscytu, w skład której wchodzą:
 3. Dariusz Kuczmera, Jacek Pająk, Paula Smagalska
 4. Ogłoszenie wyników SMS odbędzie się dnia 07 lutego 2014 r.
 5. Na stronie internetowej będą opublikowane wyniki wyłącznie z głosowania SMS. Publikacja wyników z SMS + kuponów odbędzie się podczas uroczystości gali finałowej.

Art. 7

 1. Akceptując treść niniejszego regulaminu i biorąc udział w Plebiscycie uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych podanych Organizatorowi w poniższym zakresie. Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych przez Polskapresse Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 41, 02-672 Warszawa, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000002408 z kapitałem zakładowym w wysokości 41.853.000,00 PLN, NIP 522-01-03-609 dla celów organizacji i przeprowadzenia Plebiscytu, w szeroko pojętych celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług Polskapresse Sp. z o.o., a także w celach statycznych, analitycznych oraz nawiązywania kontaktu z właścicielem danych.
 2. Polskapresse Sp. z o.o. informuje, że jest administratorem danych osobowych w rozumieniu w/w ustawy. Właściciel danych ma prawo do wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania w siedzibie Polskapresse Sp. z o.o. Nadto właściciel danych ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw co do przetwarzania jego danych przez Spółkę w zakresie dozwolonym przez w/w ustawę. Z uwagi na względy bezpieczeństwa we wszystkich tych sprawach właściciel danych winien osobiście zwracać się do Polskapresse Sp. z o.o. na piśmie.
 3. 3. Przystępując do udziału w niniejszym Plebiscycie, uczestnik może nadto wyrazić zgodę na otrzymywanie od Polskapresse Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym na podane Polskapresse Sp. z o.o. adresy e-mail oraz / albo numery telefonów, informacji handlowej od Polskapresse Sp. z o.o. dotyczącej produktów i usług oferowanych przez Polskapresse Sp. z o.o., a także produktów i usług podmiotów współpracujących z Polskapresse Sp. z o.o. na odrębnych zasadach

Art. 8

 1. Reklamacje związane ze sposobem przeprowadzenia Plebiscytu będą przyjmowane w formie pisemnej w siedzibie Organizatora, w terminie do 7 dni od momentu poinformowania o wynikach Plebiscytu.
 2. Reklamacje będą rozpatrywane w terminie do 14 dni od daty ich otrzymania. O wyniku postępowania reklamacyjnego osoby zgłaszające reklamacje zostaną powiadomione pisemnie niezwłocznie po ich rozpatrzeniu.
 3. Po wyczerpaniu postępowania reklamacyjnego uczestnikowi przysługuje prawo do dochodzenia nieuwzględnionych roszczeń we właściwym sądzie powszechnym.

Art. 9

1.Uczestnictwo w konkursie zobowiązuje do przestrzegania regulaminu Plebiscytu, regulamin pozostaje do wglądu w redakcji „Dziennika Łódzkiego” oraz na stronie www.dzienniklodzki.pl
2.Regulamin niniejszy jest jedynym dokumentem określającym zasady Plebiscytu.
3.Organizator zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia uniemożliwiające prawidłowe przeprowadzenie Plebiscytu, których nie był w stanie przewidzieć, lub którym nie mógł zapobiec, w szczególności w przypadku zaistnienia zdarzeń losowych, w tym siły wyższej.

Art. 10

 1. Organizator zastrzega możliwość przedłużenia trwania Plebiscytu.
 2. Organizator zastrzega, iż Plebiscyt nie jest badaniem opinii publicznej, a podane wyniki odzwierciedlają wyłącznie ilość i treść wysłanych przez Głosujących odpowiedzi w formacie SMS. Z uwagi na fakt, iż jeden Głosujący może wysłać więcej niż jedną odpowiedź, wyniki głosowania nie muszą odzwierciedlać obiektywnego zapatrywania społecznego na kwestie, których dotyczy Plebiscyt.
 3. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany treści regulaminu.
 4. Zmiany niniejszego Regulaminu obowiązują od dnia powiadomienia o zmianach uczestników przez ich zamieszczenia na stronie internetowej Organizatora. Zmiana Regulaminu nie narusza praw Uczestników nabytych przed zmianą.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie