Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sportowiec Roku Dziennika Łódzkiego 2021. Rozpoczęte drugie półwiecze naszego plebiscytu

Dariusz Kuczmera
Dariusz Kuczmera
Laur najlepszej i najpopularniejszej drużyny roku 2019 zdobyli piłkarze nożni PSVŁódź trenujący pod okiem Mariusza Rachubińskiego. Chcą iść śladami Roberta Lewandowskiego
Laur najlepszej i najpopularniejszej drużyny roku 2019 zdobyli piłkarze nożni PSVŁódź trenujący pod okiem Mariusza Rachubińskiego. Chcą iść śladami Roberta Lewandowskiego Fot. Grzegorz Gałasiński
Plebiscyt Sportowiec Roku. Pięćdziesiątka stuknęła, rozpoczynamy drugie półwiecze. Plebiscyt Sportowiec Roku w regionie łódzkim redakcja Dziennika Łódzkiego w tym roku organizuje po raz 51. Jak ten czas leci...

Tegoroczny plebiscyt już wystartował. Zapraszamy wszystkich do głosowania na swoich kandydatów. To nie lada splendor dla każdego z nich, znaleźć się wśród laureatów i odebrać nagrody w towarzystwie mistrzów olimpijskich i świata. Stanąć w jednym rzędzie z gwiazdami, znanymi tylko z ekranów telewizorów na uroczystej gali wręczenia nagród.

Głosujemy na naszej stronie internetowej: https://dzienniklodzki.pl/plebiscyt-sportowy-glosowanie-rozpoczete-zglos-do-nagrod-dla-zawodnikow-trenerow-sportowych-talentow-i-druzyn/ar/c2-15896979?fbclid=IwAR3_-hU56Niekk6PmUOfQHSvG6-0rEKQcKsn6D7DoL-9xrvVI4hDNunqE0w

Tam też są widoczne wyniki głosowania. Widać, kto jest liderem, a kto depcze liderowi po piętach.

Partnerem tegorocznej edycji akcji jest Krajowe Stowarzyszenie Ludowe Zespoły Sportowe

Tegoroczny plebiscyt jest wyjątkowy. Jak co roku nagrody dla sportowców, trenerów, sportowych talentów i drużyn najpierw zostaną przyznane osobno w miastach i powiatach, a później w wojewódzkim finale. Nowością w tym roku będzie ogólnopolski finał plebiscytu i gala w Warszawie. Partnerem tegorocznej edycji akcji jest Krajowe Stowarzyszenie Ludowe Zespoły Sportowe, które w tym roku obchodzi jubileusz 75-lecia swojego istnienia.

Przyznając tytuły Sportowiec Roku nasi Czytelnicy będą głosować osobno na panów i na sportowe reprezentantki płci pięknej. Taki podział jest w pełni uzasadniony - wszak na sportowych arenach panie i panowie nigdy nie rywalizują ze sobą.

Osobno zostanie przyznany tytuł Sportowy Talent Roku. To kategoria plebiscytu prowadzona z myślą o najmłodszych stojących u progu sportowej kariery - utalentowanych sportowo dziewczynkach i chłopcach.

Jak co roku, przyznając tytuł Trener Roku nagrodzimy tych, którzy stoją za sukcesami sportowców. A sukcesy zespołowe zostaną docenione w kategorii Drużyna Roku.

We wszystkich kategoriach plebiscytu z wyjątkiem kategorii Sportowy Talent Roku nagrody zostaną przyznane w trzech etapach. W pierwszym, powiatowym etapie laureaci zostaną wybrani osobno w miastach i powiatach naszego województwa. Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału zachowując zdobyte głosy. Głosowanie na sportowe talenty będzie prowadzone w jednym, wojewódzkim etapie.

Zwycięzcy w naszym województwie zdobędą nagrody finansowe, a także awansują do ogólnopolskiego finału, w którym wezmą udział laureaci ze wszystkich regionów z całej Polski.

Uroczysta gala laureatów w Łodzi i w Warszawie

Na początku stycznia 2022 roku odbędzie się uroczyste wręczenie nagród w plebiscycie. Zaproszenie na galę sportową otrzymają wszyscy laureaci w każdej kategorii z każdego miasta i powiatu.

Po wręczeniu nagród we wszystkich województwach w Warszawie odbędzie się ogólnopolska gala plebiscytu, na którą zostaną zaproszeni zwycięzcy w każdej kategorii z każdego regionu.

Jakie są nagrody dla laureatów. Zwycięzcy w każdej kategorii plebiscytu z każdego miasta i powiatu otrzymają: tytuł Sportowca, Trenera, Talentu Sportowego lub Drużyny Roku w mieście lub powiecie, medal i dyplom potwierdzające zdobycie tytułu awans do wojewódzkiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów.

W wojewódzkim finale na zwycięzców czekają medale i puchary, które zostaną wręczone podczas uroczystej gali.

Laureaci we wszystkich kategoriach plebiscytu za zajęcie pierwszego miejsca otrzymają: tytuł Sportowca, Trenera, Talentu Sportowego lub Drużyny Roku w naszym województwie, medal lub puchar, dyplom potwierdzający zdobycie tytułu nagrodę finansową w wysokości 2000 złotych, awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu.

Laureaci drugiego i trzeciego miejsca w rankingu wojewódzkim otrzymają dyplom i medal lub puchar oraz także zdobędą awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu.

W ogólnopolskim finale zwycięzcy w każdej kategorii otrzymają: tytuł Sportowca, Trenera, Talentu Sportowego lub Drużyny Roku Polski, dyplom potwierdzający zdobycie tytułu, nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych.

Sportowców nagrodzi też kapituła

Niezależnie od wyboru najpopularniejszych sportowców w głosowaniu Czytelników, Kapituła Plebiscytu nominuje i wybierze 15 zdobywców tytułu Sportowca Roku 2021 regionu łódzkiego. Te wybory zawsze wywołują niesamowite emocje. W tym roku możemy cieszyć się kłopotami bogactwa. Mamy przecież pierwszego w historii Łodzi mistrza olimpijskiego. Kajetan Duszyński wywalczył w Tokio złoty medal, będąc sportowcem AZS Łódź. Nigdy wcześniej sportowiec z klubu województwa łódzkiego nie dostąpił takiego zaszczytu.

Przypomnimy laureatów z ubiegłego roku:

1. Aleksandra Wójcik (ŁKS Commercecon, siatkówka)

2. Gabriela Grzybowska (TME SMS Łódź, piłka nożna)

3. Agnieszka Nagay (Społem Łódź, strzelectwo)

4. Veronica Jones-Perry (Grot Budowlani, siatkówka)

5. Rohan Tungate (Orzeł Łódź, żużel)

6. Magomedmurad Gadżijew (AKS Piotrków, zapasy)

7. Natalia Czerwonka (Arena Tomaszów, łyżwy szybkie)

8. Marcin Robak (Widzew Łódź, piłka nożna)

9. Maksymilian Rozwandowicz (ŁKS Łódź, piłka nożna)

10. Kamil Majchrzak (AZS Łódź, tenis ziemny)

11. Michał Mirosz (Master Pharm Budowlani Łódź, rugby)

12. Mateusz Borkowski (RKS Łódź, lekkoatletyka)

13. Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów, siatkówka)

14. Arkadiusz Lindner (Łódzki Klub Offroadowy, sporty motorowe)

15. Mikołaj Marczyk (Skoda Polska Motorsport, sporty motorowe)

Rekordzistą jest Artur Partyka

W poprzednich 50 edycjach nagrodziliśmy 31 laureatów:

lekkoatleci (3 sportowców - 12 triumfów): Artur Partyka (9), Kazimierz Maranda, Adam Kszczot (2)

kolarze (3-4): Mieczysław Nowicki (2), Andrzej Bek, Krzysztof Sujka

piłkarze nożni (6-10): Jan Tomaszewski (3), Włodzimierz Smolarek (3), Zbigniew Boniek, Józef Młynarczyk, Roman Wójcicki, Jacek Ziober

koszykarki (5-5): Ludmiła Janowska, Bożena Sędzicka, Małgorzata Gliszczyńska, Elżbieta Trześniewska, Sylwia Wlaźlak

lotnik (1-1): Ryszard Michalski

kajakarz (1-1): Krzysztof Kołomański

siatkarze i siatkarki (8-12): Mariusz Wlazły (5), Robert Prygiel, Michał Bąkiewicz, Bartosz Kurek, Gabriela Polańska, Izabela Kowalińska, Klaudia Alagierska, Aleksandra Wójcik

pływacy (1-2): Aleksandra Urbańczyk (2)

żużlowiec (1-1): Jacek Rempała

tenisista (1-2): Jerzy Janowicz (2)

łyżwiarz szybki (1-1): Zbigniew Bródka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wywiad z prezesem Jagiellonii Białystok Wojciechem Pertkiewiczem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki