Stal - ŁKS 1:0. Sędzia nie uznał czterech bramek. Czy słusznie? Jak padły gole? ZDJĘCIA, FILM

Piłkarz PGE FKS Stali Mielec Igor Strzałek (od lewej) i Bartosz Szeliga z ŁKS Łódź Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Maleją szanse na utrzymanie ŁKS Łódź w PKO Ekstraklasie. W zaległym meczu ze Stalą w Mielcu, Rycerze Wiosny też nie zdobyli punktów. To jedenasty wyjazd w tym sezonie i jedenasta wyjazdowa porażka.

Łodzianie na początku meczu mieli furę szczęścia. W 8 minucie Igor Strzałek mocno wstrzelił piłkę z prawej strony "szesnastki" wzdłuż linii piątego metra i z bliska do siatki kieruje ją Ilja Szkurin! Sędzia na szczęście dopatrzył się spalonego.
Kwadrans później znów dośrodkowanie Igora Strzałka, a Bert Esselink, będący na spalonym kieruje piłkę do siatki! Ten gol też nie był prawidłowy.
Ale do trzech razy sztuka. Jak można było dopuścić do tego, że przed Aleksandrem Bobkiem było trzech gospodarzy i jeden obrońca ŁKS Rahil Mammadov? Tak padła bramka dla Stali Mielec w 27 minucie.

W 67 minucie ŁKS wyrównał, ale cieszył się krótko. Zanim Husein Balić z bliska skierował piłkę do siatki, faulował rywala. Sędzia pokazał strzelcowi goli żółtą kartkę. Tak padła ta nieuznana bramka:

W 83 minucie do siatki piłkę skierował Michał Mokrzycki, ale sędzia gola nie uznał z powodu spalonego.
W 90 minucie obrońca Stali Maksymilian Pingot wyprostował nogę w kierunku rozpędzonego Antoniego Młynarczyka i został ukarany drugą żółtą, czyli w konsekwencji czerwoną kartką.
Stal Mielec - ŁKS Łódź 1:0 (1:0)
1:0 Ilja Szkurin (27).
Stal: Mateusz Kochalski - Alvis Jaunzems (90, Łukasz Gerstenstein), Bert Esselink, Mateusz Matras, Maksymilian Pingot, Krystian Getinger - Maciej Domański, Piotr Wlazło, Matthew Guillaumier (75, Rafa Santos), Igor Strzałek (62, Krzysztof Wołkowicz) - Ilja Szkurin (75, Kai Meriluoto). Trener: Kamil Kiereś.
ŁKS: Aleksander Bobek - Bartosz Szeliga (70, Antoni Młynarczyk), Rahil Məmmədov, Marcin Flis, Riza Durmisi - Pirulo (46, Kamil Dankowski), Thiago Ceijas (61, Jakub Letniowski), Dani Ramírez, Michał Mokrzycki, Husein Balić (90, Piotr Głowacki) - Stipe Jurić (46, Piotr Janczukowicz). Trener: Marcin Matysiak.
żółte kartki: Pingot, Szkurin - Balić, Durmisi, Məmmədov.
czerwona kartka: Maksymilian Pingot (90. minuta, Stal, za drugą żółtą)
sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).
widzów: 5673.