Stal znów za twarda dla Organiki

Marek Kondraciuk
Blokują Katarzyna Zaroślińska i Luana de Paula
Blokują Katarzyna Zaroślińska i Luana de Paula Krzysztof Szymczak
Do dwóch porażek w ubiegłym sezonie łodzianki dopisały trzecią. W sobotę Organika Budowlani przegrała ze Stalą Mielec 1:3, a mecz tradycyjnie oglądała kibicująca siatkarkom prezydent Hanna Zdanowska.

Po meczu siatkarki, trenerzy, sponsorzy, przyjaciele drużyny i szefowie klubu z prezesem Wiesławem Chudzikiem spotkali się w restauracji w Hali Sportowej na wieczorze wigilijnym. Miny naszych siatkarek świadczyły o tym, że wciąż przeżywają porażkę.

Nastrój poprawiły życzenia świąteczne kapelana sportu łódzkiego ks. Pawła Miziołka, który powiedział m. in. że koniec meczu to początek przygotowań do następnego i trzeba myśleć o przyszłych zwycięstwach, a nie o minionych porażkach.

Sobotni mecz przyniósł rozczarowanie, bo Stal nie zagrała wcale życiowego meczu. To nie był jednak dzień łodzianek. Udźwignęła ciężar odpowiedzialności rozgrywająca Marta Szymańska, choć zdarzały jej się niedokładne wystawy.

Nie błyszczały liderki Katarzyna Zaroślińska i Karolina Kosek, którym teraz daje się we znaki zmęczenie sezonem reprezentacji. Statystycznie zdobyły nawet sporo punktów, ale w ważnych momentach zawodziły. Błąd Kosek w przyjęciu i blok na Zaroślińskiej dały Stali piłkę setową w I partii 24:21. W IV dwa nieudane ataki Kosek i zbicie Zaroślińskiej w aut skończyły mecz. Nie udał się mecz byłej mielczance Sylwii Wojcieskiej. - Chyba za bardzo chciałam - powiedziała po meczu.

Ze zmienniczek najwięcej wniosła do gry Luana de Paula. Katie Olsovsky weszła w pierwszym secie przy stanie 21:24, a w drugim przy 18:21, natomiast Katarzyna Bryda w drugim przy 19:23 i cudu nie było.

Najlepiej łodzianki zagrały w trzecim secie. Od stanu 7:7 miały inicjatywę i po bloku na grającej z pasją eksłodziance Dominice Koczorowskiej oraz ''kiwce'' Szymańskiej wygrały 25:22.
Wydawało się, że będzie tie break. Bardzo dobrze przyjmowała zagrywkę Joanna Mirek i w końcówce czwartego seta popisała się dwoma skutecznymi zagraniami przy siatce (22:21), ale w końcówce uważniej zagrały mielczanki.

Organika Budowlani - Stal Mielec 1:3 (22:25, 19:25, 25:22, 23:25)

Organika Budowlani: Szymańska 6, Mirek 12, Wojcieska 5, Zaroślińska 14, Kosek 11, Szeluchina 8, libero Ciesielska oraz de Paula 9, Teixeira, Olsovsky, Bryda 1. Trener: Wiesław Popik.

Stal: Dorota Wilk 4, Kwiatkowska 12, Pycia 11, Sadowska 13, Ściurka 15, Koczorowska 14, libero Durajczyk oraz Gierak 1, Agata Wilk 1, Szpak. Trener: Adam Grabowski.