Stowarzyszenie Elektryków Polskich patronem ZSP nr 9 w Łodzi

Maciej Kałach
ZSP nr 9 w Łodzi
Udostępnij:
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi, w którym działa kilka czołowych łódzkich techników, ma nowego patrona.

Łódzki oddział Stowarzyszenia Elektryków Polskich objął w środę patronatem Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi. SEP zobowiązał się m.in. do wspierania nauczycieli w kształceniu wyjątkowo uzdolnionych uczniów. Młodzież będzie pojawiać się także na szkoleniach organizowanych przez firmy zrzeszone w stowarzyszeniu.

- SEP już wcześniej współpracował ze szkołą, w środę ta współpraca została sformalizowana - wyjaśnia Henryka Michalska, dyrektor ZSP nr 9.

Stowarzyszenie Elektryków Polskich to kolejny patron technikum z al. Politechniki 38. Szkoła chwali się współpracą z firmą Veolia, która m.in. pomogła technikum w uruchomieniu ciepłowniczej stacji dydaktycznej - stacja od stycznia służy uczniom klas energetycznych. Patroni ZSP nr 9 to także BSH, P&G Gillette, a patronatem naukowym szkołę otacza Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.

Przy okazji podpisania umowy w technikum odbył się konkurs wiedzy o BHP, współorganizowany przez ZSP nr 9, SEP i Państwową Inspekcję Pracy. Zwyciężyła drużyna gospodarzy: Michał Stawicki i Mateusz Komorowski. Drugie miejsce przypadło uczniom Zespołu Szkół-Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Rawie Mazowieckiej, a trzecie drużynie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pabianicach.

Przed tygodniem umocnieniem swojej współpracy pochwaliły się także firma Corning oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10 - kolejne czołowe technikum z Łodzi.

Specjaliści firmy Corning przeprowadzili w szkole cykl zajęć z automatyki przemysłowej pod nazwą "Akademia Młodego Technika". Uczniowie klas trzecich i czwartych poznali praktyczną stronę przyszłego zawodu i dowiedzieli się, jak zaplanować karierę.

Partner ZSP nr 10 ma fabrykę i laboratorium badawcze w Strykowie. Corning Optical Communications produkuje tam kable optyczne i osprzęt telekomunikacyjny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

d
dd
od kiedy. heh
M
Michał
Nie ma uprawnień SEP. SEP jest tylko jednym z podmiotów uprawnionych do wydawania zaświadczeń kwalifikacyjnych uprawniających do eksploatacji instalacji energetycznych.
E
Elektryk
Ukończyłem Wydział Eletryczny Politechniki Łódzkiej. W czasie studiów miałem do czynienia z napięciami przekraczającymi 100000V AC i 250000V DC. Sam, tzn. bez nadzoru opiekunów. (pozdrawiam ekipę TWN).
Po studiach z dyplomem magistra inżyniera okazało się, że jedyne co mogę robić to dużo szumu i układanie żarówek na półce w hipermarkecie. Bo żeby wkręcić żarówkę (w pracy!) potrzebuję ...uprawnień SEP. SEP - Stowarzyszenie Elektryków Polskich. To tak, jakby uprawnienia do prowadzenia pojazdów wydawało Stowarzyszenie Kierowców, a nie urząd.

I przechodziłem kursy SEPowskie. Dno i 2m mułu, bo to były kursy dla osób bez żadnego wykształcenia! Inżynier po 5 latach studiów mógł mniej, niż troglodyta z wykształceniem podstawowym po kursie OPŁACONYM w SEP.
Smutne to.

Pomijam, że na egzaminie to ja udowadniałem pytającemu, dlaczego jego pytanie jest do dup.py, albo czemu jego odpowiedź jest prawdziwa tylko czasami. Bo on tego nie wiedział. Ale to od niego mam papierek, który upoważnia mnie do użycia woltomierza.

I TO JEST CHORE!
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie