Strajk nauczycieli: ZNP uspokaja, że matury będą. Klasyfikację maturzystów wykonają dyrektorzy szkół

Matylda WitkowskaZaktualizowano 
W liceach w Łodzi trwa strajk nauczycieli. W środę do południa nie odbyła się żadna rada pedagogiczna klasyfikująca maturzystów. Tymczasem według zapowiedzi klasyfikować mają sami dyrektorzy szkół.

Do tej pory jedynie cztery łódzkie szkoły zawodowe jeszcze przed początkiem strajku dokonały klasyfikacji maturzystów. Pozostałe szkoły nie dopuściły maturzystów do egzaminów.

- Na ten moment sytuacja nie jest ciekawa, matura w żadnej z tych szkół nie może się odbyć - mówił na konferencji prasowej wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

W środę o godz. 15 premier Mateusz Morawiecki ma przedstawić receptę rządu na pat klasyfikacyjny. Zdaniem strajkujących chodzi o możliwość klasyfikowania nie większością głosów ale jednoosobowo, przez dyrektora szkoły.

- To kolejny przykład falandyzacji prawa oświatowego - komentuje tę możliwość Marek Ćwiek, prezes Okręgu Łódzkiego ZNP. -Niedługo okaże się, że nauczyciele w ogóle nie są w szkole potrzebni - ironizuje.

Podkreśla jednak, że matury się odbędą. - Nie mam wątpliwości, że matury odbędą się normalnie. Nie jesteśmy przeciw maturzystom - mówi Ćwiek.

Strajk w Łodzi trwa nadal. Strajkują 122 przedszkola, 90 podstawówek, 31 gimnazjów i 46 szkół ponadgimnazjalnych.

Matura 2019. Klasyfikacja maturzystów. Łódzcy nauczyciele w ...

polecane: Flesz: otyłość zabija Polaków, problem rośnie i dotyczy nastolatków

Wideo

Materiał oryginalny: Strajk nauczycieli: ZNP uspokaja, że matury będą. Klasyfikację maturzystów wykonają dyrektorzy szkół - Dziennik Łódzki

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 27

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość
2019-04-25T09:06:52 02:00, Spi...... do roboty nygusy:

Pozwy zbiorowe do sądu. Nie pasuje wam nygusy płaca ? To se zmieńcie zawód w pośredniaku pracy czekają na was.

Zbiorowo to ciebie dymają za sklepem.

zgłoś
G
Gość
2019-04-25T00:49:13 02:00, xxx:

Tego roczni maturzyści będą mieli kaca moralnego do końca życia gdyż będą zdawać maturę na podstawie sfałszowanych przepisów. Kiedyś w ich życiu ktoś im przypomni.

2019-04-25T10:33:14 02:00, Fred:

Kodziarskie bzdury udajace inteligentną wypowiedź.Tych pseudo nauczycieli powinien kac męczyć a nie młodzież, ktora 3 lata uczyla sie po to by zdac maturę

Męczyć to ty możesz sobie dziada lumpie. Z PiSdy. Boisz się, że 500 się skończy i trzeba będzie na bachory zarobić, a nie socjal doić, jak twoja konkubina wińska pod sklepem.

zgłoś
J
Janek

Ale zawsze było tak, że jak nauczyciel nie może wystawić ocen, np. choroba, to wystawiał oceny Dyrektor szkoły.

zgłoś
G
Gość
2019-04-25T00:13:24 02:00, Miasto chamow:

To miasto to Nędza i do tego ten post komunistyczny pomiot przy korycie, który depcze wszystko i wszystkich racicami nazywając siebie oswiecona warstwa, a innych mając za nic bez powodu. Tu lepiej nie będzie może za 100 lat jak ta cholota wymrze lub na zmywak się uda.

W punkt

zgłoś
F
Fred
2019-04-25T00:49:13 02:00, xxx:

Tego roczni maturzyści będą mieli kaca moralnego do końca życia gdyż będą zdawać maturę na podstawie sfałszowanych przepisów. Kiedyś w ich życiu ktoś im przypomni.

Kodziarskie bzdury udajace inteligentną wypowiedź.Tych pseudo nauczycieli powinien kac męczyć a nie młodzież, ktora 3 lata uczyla sie po to by zdac maturę

zgłoś
G
Gość
2019-04-25T09:06:52 02:00, Spi...... do roboty nygusy:

Pozwy zbiorowe do sądu. Nie pasuje wam nygusy płaca ? To se zmieńcie zawód w pośredniaku pracy czekają na was.

na ciebie w pośredniaku pracy nie ma. Ale na szosie do Rzgowa możesz za 5 zł laskę robić.

zgłoś
w
wertyq

To są nauczyciele który leży na sercu dobro dzieci?? wstyd tylko pieniądze i pieniądze, i to jeszcze ile ? 1tys. zł. ?, pensum ...eee, zmiany programowe ....eee, tylko piniądze jako rzecze Broniarz.

zgłoś
S
Spi...... do roboty nygusy

Pozwy zbiorowe do sądu. Nie pasuje wam nygusy płaca ? To se zmieńcie zawód w pośredniaku pracy czekają na was.

zgłoś
x
xxx

Tego roczni maturzyści będą mieli kaca moralnego do końca życia gdyż będą zdawać maturę na podstawie sfałszowanych przepisów. Kiedyś w ich życiu ktoś im przypomni.

zgłoś
G
Gość
2019-04-24T16:40:12 02:00, :-):

Na szacunek trzeba sobie zasłużyć, a nieroby zwani nauczycielami na to nie zasługują.

Nie ma ludzi niezastąpionych a oni takie zdanie właśnie mają.

Biedne dzieci na których się wszystko odbija.

Patrzą na czubek własnego nosa a nie na dobro dzici uczących się.

Wstyd nieroby.

Brawo dla Rządzących, że nie tańczą jak nieroby grają :-)

Tylko ten nierób nauczył cię kiedyś pisać, czytać i liczyć. O tym ruski trolu zapomniałeś.

zgłoś
M
Miasto chamow

To miasto to Nędza i do tego ten post komunistyczny pomiot przy korycie, który depcze wszystko i wszystkich racicami nazywając siebie oswiecona warstwa, a innych mając za nic bez powodu. Tu lepiej nie będzie może za 100 lat jak ta cholota wymrze lub na zmywak się uda.

zgłoś
E
E
2019-04-24T21:42:36 02:00, manekiny prezesa:

Mateusz -nie błaźnij się. Adrian jest pocieszny, coś mówi ale nikt Go nie słucha. Gdzie jest Broszka i Wyszczerzona ? (U prezesa w szafie:-))))

2019-04-24T22:50:49 02:00, Karolek:

Ruskie trolle

Nie pierdol, ruskie trolle to są u was, w PiS, w Olgino.

Wystarczy przypomnieć kto nas wyprowadza z Unii, kto nie kupił helikopterów.

zgłoś
K
Karolek
2019-04-24T21:42:36 02:00, manekiny prezesa:

Mateusz -nie błaźnij się. Adrian jest pocieszny, coś mówi ale nikt Go nie słucha. Gdzie jest Broszka i Wyszczerzona ? (U prezesa w szafie:-))))

Ruskie trolle

zgłoś
K
Karolek
2019-04-24T21:45:49 02:00, mały intrygant:

PiS-owskie trolle dostają wścieklizny i atakują na ślepo. Mają zdania, które muszą powtarzać, np. nauczyciele to terroryści /jak ISIS i /biorą zakładników / w dopowiedzeniu: obcinają im głowy./ Manipulacja Bielana.

Witaj agencie

zgłoś
G
Gość

nadarza się wspaniała okazja likwidacji karty nauczyciela i optymalizacji liczby nauczycieli,zrobić to co zrobiono w Danii w 2013 roku ,Borniarz i ZNP sami wystawili nauczycieli

zgłoś
Dodaj ogłoszenie