Jacek Kmiecik
Vladislav Baboglo w walce o piłkę z Robertem Lewandowskim
Vladislav Baboglo w walce o piłkę z Robertem Lewandowskim @vbaboglo/Instagram
Polscy kibice o tym meczu chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Takiego blamażu Biało-Czerwonych trudno szukać w annałach rodzimej piłki. Spotkanie eliminacji Euro 2024 reprezentacji Polski z Mołdawią, rozegrane 20 czerwca w Kiszyniowie, zakończyło się niesłychaną sensacją. Gospodarze, przegrywając po pierwszej połowie 0:2, po przerwie strzelili trzy gole i wygrali 3:2. Zwycięską bramkę w 85. minucie zdobył 24-letni Vladislav Baboglo, występujący na co dzień w ukraińskiej Ołeksandrii. Dla niego ten mecz, dzień, a w zasadzie cały tydzień to najszczęśliwszy, niezapomniany okres w życiu.

Zwycięski gol strzelony Polsce, to nie jedyne wielkie wydarzenie w życiu Baboglo w minionym tygodniu. Kilka dni po meczu w Kiszyniowie oświadczył się swojej dziewczynie, 19-letniej piękności Polinie, która zgodziła się go poślubić.

Oświadczyny Vladislava Babaglo wybrance serca Polinie
Oświadczyny Vladislava Babaglo wybrance serca Polinie @vbaboglo/Instagram

W sieciach społecznościowych żartują, że to najlepszy tydzień w życiu Baboglo. Jest całkiem prawdopodobne, że taki właśnie był.

Vladislav i Polina
Vladislav i Polina @vbaboglo/Instagram

Kótko i na temat

Polina kibicowała Vladislavowi na meczu Mołdawia – Polska i przed spotkaniem udzieliła krótkiego wywiadu dla telewizji FMF, doradzając reprezentacji Mołdawii: „Działajcie, weźcie się, rwijcie i rzucajcie! Wszystko! Jasne? (Hai) Naprzód, Mołdawio!”.

Baboglo urodził się w Gagauzji (autonomiczny obszar południowej części Mołdawii), jest wychowankiem Odeskiej Akademii Czarnomorca, grał w reprezentacjach Ukrainy do lat 17 i do lat 21. Mecz z reprezentacją Polski był jego pierwszym występem u siebie i drugim w ogóle w reprezentacji Mołdawii.

– Chcę podziękować całemu zespołowi. Szczerze mówiąc, sprawili, że poczułem się tutaj jak w domu. Wielkie dzięki dla was. Jak widać, wszystko to skutkuje tym, że jesteśmy jednością. Dziękuję!

– powiedział Vladislav w szatni Mołdawian po meczu z Polakami.

Trybuny pchały do ataku

W pomeczowym wywiadzie Baboglo podziękował także mołdawskim kibicom za wsparcie:

– Jak widać, nie ma rzeczy niemożliwych! Chcę bardzo podziękować kibicom, bo przy takich trybunach, kiedy tak pchają do przodu, szczerze mówiąc, można było teraz rozegrać drugi mecz.

Chcąc obejrzeć zdjęcia wybranki serca pogromcy Polaków, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo – naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.