Studencka przychodnia PaLMA nadal na Lumumby

  Studencka przychodnia PaLMA nadal na Lumumby

  Jolanta Baranowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Studencka przychodnia PaLMA zostanie w budynku przy ul. Lumumby 14, czyli tuż przy osiedlu akademickim Uniwersytetu Łódzkiego. Rektor UŁ na spotkaniu z wiceprezydentem Łodzi Krzysztofem Piątkowskim oraz pracownikami przychodni poinformował, że wycofa wypowiedzenie umowy najmu jakie dostało miasto.
  Studencka przychodnia PaLMA zostanie w budynku przy ul. Lumumby 14 - zapewnia wiceprezydent Krzysztof Piątkowski.

  Studencka przychodnia PaLMA zostanie w budynku przy ul. Lumumby 14 - zapewnia wiceprezydent Krzysztof Piątkowski. ©Dziennik Łódzki/archiwum

  Przypomnijmy. UŁ wypowiedział miastu umowę najmu. PaLMA miała się wyprowadzić z budynku na Lumumbowie do 31 grudnia 2013 r. Ale władze Łodzi prowadziły rozmowy z władzami uczelni.

  - W obecności pracowników przychodni rektor poinformował nas, że odwoła wypowiedzenie umowy - powiedział nam w czwartek Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent Łodzi. - PaLMA nadal będzie mogła funkcjonować w budynku przy ul. Lumumby 14.

  Miasto miało świadomość, że rezygnując z tej lokalizacji straci część pacjentów, a co za tym idzie nawet 70 proc. dochodów. Status quo w przypadku PaLMY oznacza też uratowanie etatów w przychodni.

  Natomiast łódzki magistrat przygotowuje się do połączenia studenckiej przychodni PaLMA z miejską przychodnią Śródmieście.

  - Ale w związku z tym lokalizacja PaLMY się nie zmieni - zapewnia wiceprezydent Piątkowski.

  Władze miasta liczą na to, że połączone, silne jednostki będą miały większe szanse na zdobycie dobrego kontraktu na usługi z NFZ.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  MA POCHODZENIE :

  EWCIA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 17

  POTRAFI SIĘ USTAWIĆ .

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo