Studencki Puchar Mistrzów w piłkę nożną. Turniej na AZS [ZDJĘCIA]

Jakub Mlonka
Drużyna Holly Łódź zdobyła Studencki Puchar Mistrzów w piłkę nożną. Turniej rozegrany został w sobotę (23 kwietnia) na obiekcie AZS Łódź przy ul. Lumumby. W zawodach uczestniczyli żacy ze wszystkich łódzkich uczelni.

Zdobywcą Studenckiego Pucharu Mistrzów została drużyna Holly Łódź. Drugie miejsce zajęła ekipa Los Bandoleros. Poza tymi zespołami, w zawodach startowały drużyny: FC Albatros, FC Piwkarze, Ef Ce Szewce i Administratywiści.

Organizatorem zawodów był Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Łódzkiego. By wziąć udział w turnieju, należało posiadać statusu studenta z dowolnej łódzkiej uczelni.

– Chcieliśmy zintegrować łódzkie środowisko akademickie poprzez zawody sportowe. - mówi Mateusz Kacprzykowski, student pedagogiki kultury fizycznej i zdrowotnej UŁ oraz jeden z organizatorów turnieju. – Byliśmy pozytywnie zaskoczeni zainteresowaniem, jakie wzbudził turniej. Byliśmy zmuszeni powiększyć limit drużyn z 8 do 12.

Na zwycięzców zawodów czekały specjalne vouchery do kina Helios na dowolny seans filmowy do wykorzystania przez pół roku. Drużyny, które wywalczyły miejsca na podium otrzymały m.in. pamiątkowe koszulki sportowe.

Zobacz filmowy skrót najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia - 11-17 kwietnia 2016 roku